2008-ban 433, tavaly pedig 237 millió forintot hoztak az ingatlaneladások az első félévben a győri önkormányzatnak. Az idei mérleg 200 millió, ami 300 millióval marad el az időarányosan tervezettől. A költségvetés összesen egymilliárd forint bevétellel számol. „Több százmillió forint értékben hirdettünk meg licitre, értékesítésre váró területeket, épületeket, gazdasági övezeteket, beépíthető lakóövezeti ingatlanokat. Sajnos az érdeklődés minimálisra csökkent. Ez azt jelenti, hogy sajnálatos módon volt ebben az évben olyan licittárgyalás is, ahol nem jelent meg egy érdeklődő sem” – mondta Simon Róbert Balázs Győr Fidesz–KDNP-s alpolgármestere.
A győri alpolgármester azt mondja, ha a piac szeptembertől se élénkül, év végén kifizetéseket zárolhatnak, hogy tartani tudják az egyensúlyt. Mosonmagyaróváron 500 millió forintot reméltek az idei önkormányzati ingatlaneladásokból. „Nem szerettük volna elkótyavetyélni az ingatlanjainkat, inkább vásároltunk néhányat, ami stratégiailag fontos. Ami realizálódik ebben az évben, az úgy tűnik, hogy körülbelül a fele a tervezett bevételnek, 200-250 millió forint körül” – fogalmazott Szabó Miklós Mosonmagyaróvár független polgármestere.
Az ingatlanszakértő azt mondja, az önkormányzatoknak ugyan nincs idejük kivárni, de egyelőre a piaci ár alá nem mennek. „Voltak pesti visszaélések, illetve hallottuk, hogy mi történt Bábolnán. Ezért féltik az önkormányzati dolgozók a pozíciójukat, és ezért az árakkal is nagyon óvatosan bánnak, illetve nagyon nehezen csökkentenek árat” – közölte Molnár Kristóf győri ingatlanszakértő.
Molnár Kristóf szerint az önkormányzatoknak saját licit szervezése helyett ingatlanközvetítőkhöz kellene fordulniuk.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.