Az államfő úgy fogalmazott: a természettudományos tárgyak presztízsét a tehetségek megmutatásával, a nagy eredmények ismertetésével lehet megmutatni. Kiemelte: a kimagasló képességeknek jár a köz tisztelete, sokkal inkább, mint a „percemberkéknek”. Schmitt Pál hangsúlyozta, az államfő a nemzet nevében ráz kezet, a közösség köszönetét fejezi ki a doktoroknak. Mint megjegyezte, manapság sokat hallani a természettudományos tárgyak nehéz sorsáról, és rajta keresztül az oktatás általános problémáiról. Mint mondta, való igaz az, hogy az elmúlt években sok esetben eltolódtak a hangsúlyok, „mintha megcsúszott volna az alap az egész iskolarendszer alatt”.
Véleménye szerint már nem a minél több és szélesebb tudás, csak a jó közérzet számított. Az államfő azonban – mint közölte – hisz abban, hogy a tökéletesre törekvés nem hiábavaló. Megfogalmazása szerint tudomásul kell vennünk, hogy egyre több átlagos vagy átlag alatti képességre egyre kevesebb kibontakoztatott tehetség jut. Schmitt Pál annak a reményének adott hangot, hogy a tehetség újra érték lesz, amit nemcsak elvben tisztel a társadalom, de akár rajong is érte, példaként állítva maga elé.
Az ünnepségen Schmitt Pál – vegyésztanulmányainak elismeréseként – Rokob Tibor Andrásnak átadta a köztársaság címerével ellátott gyűrűt. A fiatal kutató 2006-tól a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kémiai kutatóközpontjában dolgozik.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.