
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
A korábbi ötszázról 280-ra csökkent a kitelepítettek száma a vörösiszappal elöntött területekről – mondta Dobson Tibor kármentesítési szóvivő csütörtök hajnalban az MTI-nek. A szóvivő megjegyezte: a kitelepítettek közül csak 31-en kértek közösségi elhelyezést.
Közlésük szerint mostanra sikerült annyira oldani a szennyezés lúgosságát, hogy annak pH-értéke 10 alá csökkenjen; korábbi közlések szerint ilyen értéknél már elkerülhető, hogy további környezetvédelmi károkat okozzon az anyag. Dobson Tibor kármentesítési szóvivő korábban az MTI-nek elmondta: a gipsszel történő semlegesítés nyomán fokozatosan csökken a Marcal folyó szennyezettsége, csütörtök hajnalban már 10 körüli pH értéket mutat, így valószínűsíthetően a vörösiszap szennyeződés nem okoz környezetvédelmi kárt a Rábában.
Hatásosnak tűnik a gipsz
A gipsszel történő semlegesítés nyomán fokozatosan csökken a Marcal folyó szennyezettsége, jelenleg 10 körüli pH értéket mutat, s remény van arra, hogy a vörösiszap szennyeződés – 10 alatti pH érték esetén – nem okoz környezetvédelmi kárt a Rábában – mondta Dobson Tibor. A katasztrófa sújtotta térségben folyamatosan történik a talajvíz és a felszíni vizek monitorozása a szennyezettség meghatározása érdekében, a monitorozott kutak Kolontáron 7.5 pH értéket mutattak – közölte a kármentesítési szóvivő.
A katasztrófa sújtotta térségben folyamatosan történik a talajvíz és a felszíni vizek monitorozása a szennyezettség meghatározása érdekében, a monitorozott kutak Kolontáron 7.5 pH értéket mutattak – közölte a kármentesítési szóvivő.
Szó sincs sugárveszélyről
A Magyar Tudományos Akadémia szakértői csoportja a vörösiszap-katasztrófa helyszínén, Devecser és Kolontár térségében végzett vizsgálatokat követően arról tájékoztatott, hogy nincs a térségben sugárveszély.
A vörösiszap a nátron-lúg tartalom miatt veszélyes anyagnak minősíthető, az azzal való érintkezés fokozott odafigyelést igényel. Bőrrel való érintkezés vagy szembe kerülés esetén bő vizes lemosással védekezhetnek a káros hatások ellen. Az vörösiszap nehézfém-tartalma nem közelíti meg a megengedett egészségügyi határértéket, ólomtartalma kevesebb, mint a normál talajoké – áll a közleményban.
A kizárólag pánikkeltésre alkalmas és szakmailag téves információk ellenében a kutatók sietnek megnyugtatni a lakosságot, hogy radioaktiv sugárzásveszélynek nincsenek kitéve. A vörösiszap radioaktiv sugárzása messze a megengedett egészségügyi határérték alatt van. A kitörés helyszínének közeléből és attól távolabb eső helyekről vett mintákon az MTA kutatói elvégzik a méréseket, amelyek eredményéről haladéktalanul tájékoztatják a hatóságokat és a közvéleményt – zárul az MTA közleménye.
(mti)
Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok
Nagy Ervin aranyköpései nagyon sokba fognak kerülni Magyar Péternek
Most jött: Őrjöngenek a felhasználók, mától leáll a népszerű üzenetküldő alkalmazás
Nem várt bonyodalmak a pápaválasztás körül
Újra kapható a Lidl párszáz forintos konyhai kincse
Ausztria visszafizetteti: nagy malőr történt az energiaár-emeléssel, hatalmas összegről van szó
Nem hallgatott Klopp intelmére a Liverpool sztárja, így reagált Szoboszlai
Várhidi Péter: Nem sok értelmét látom az újpesti edzőváltásnak
Megöltek egy nőt Budapesten
Ronnie O’Sullivan nem tévedett: megvan Kína első világbajnoka!
Fegyverrel menekül a magyar gyilkos, aki kivégezte volt barátnőjét Ausztriában
Slot nem fogta vissza magát a hibázó Szoboszlaival kapcsolatban
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.