A határokat is átíveli az iskolai projekt

Országhatárokon átívelő iskolai projektek létrejötte a célja a Közép-európai Iskolák Akadémiája által meghirdetett pályázatnak, az idei téma a médiakultúra. A pályamunkákat április 30-ig várják.

WA
2012. 02. 02. 6:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezők az MTI-hez eljuttatott közleményükben a témát indokolva kiemelték: a tömegmédia – és különösen a digitális média – lehetővé teszi az információhoz való széles körű hozzáférést, és biztosítja a társadalmi, politikai és kulturális részvétel új formáit, eközben azonban a manipuláció veszélyét is magában hordozza. Példaként az internetes zaklatást, a magánszféra és a személyiségi jogok vagy éppen a szerzői jogok megsértését említették, és hozzátették: ezért a média működésének alapos ismerete elengedhetetlenül fontos tényező.

Mint írták, a médiaoktatás képessé teszi a fiatalokat és az időseket arra, hogy fejlesszék ezeket a készségeket, öntudatos és kreatív felhasználókká váljanak. A pályázat Magyarország bármely iskolája számára elérhető, a projektötletek beadási határideje 2012. április 30.

Az iskolák az általuk kiválasztott külföldi partneriskolával együtt dolgozzák ki a közös projektötletet. A résztvevők a projektfejlesztési időszakban támogatásban részesülnek és nemzetközi találkozókon vehetnek részt. Az online partnerkereső segíti az iskolákat abban, hogy megtalálják az érdeklődésüknek és igényüknek a leginkább megfelelő partnert.

A Közép-európai Iskolák Akadémiája iskolai hálózatot az Erste Alapítvány hívta életre 2006-ban. A kezdeményezés a szlovák Vcelí Dom egyesülettel együttműködve, az osztrák nonprofit szervezet, az Interkulturelles Zentrum koordinálása alatt működik, és azt minden résztvevő országban az oktatási és kulturális tárca támogatja. A program célja, hogy lehetővé tegyék és erősítsék a fiatalok között az interkulturális párbeszédet és az együttműködést, valamint létrehozzanak egy hálózatot, amely segíti a tudásmegosztást, a közös tanulást és fejlődést.

Eddig húszezer diák és 2500 tanár vett részt a programban, a partnerországok között van Magyarország mellett Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Koszovó, Macedónia, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.