Huszonötmillió forintos kártérítésre perli Kaiser Ede a Nemzeti Nyomozó Irodát, a Fővárosi Bíróságot és a Fővárosi Ítélőtáblát emberi méltósága és jó hírnevének megsértése miatt. A Szegedi Törvényszéken kedden tárgyalják a rablásért 16 év börtönre ítélt férfi ügyét, akiről öt éven keresztül azt hitte a közvélemény, ő követte el a nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablást.
A nyomozók először Farkas Róbertet és Horváth Szilárdot keresték, és 10 milliós vérdíjat tűztek ki a fejükre. Horváth feladta magát, és Farkasról is bebizonyosodott: nem lehetett köze a móri gyilkosságokhoz. Ezután jött a képbe Hajdú László és Kaiser Ede, akiket 2002 júliusában vettek őrizetbe – írja a hírportál.
A későbbi vád koronatanúja Kiglics Attila volt, aki társtettesként részt vett Hajdú és Kaiser korábbi rablásaiban. Kiglics vádalkut kötött, és felvette a nyomravezetőnek járó 25 millió forintos jutalmat. Első fokon Hajdú 15 évet, Kaiser életfogytiglant kapott. A vádlottak fellebbeztek, és mindvégig tagadták, hogy közük lett volna Mórhoz, de Kaiser életfogytiglani ítéletét 2005 októberében másodfokon jogerőre emelték.
A Délmagyar.hu kitér rá, hogy az igazság öt éve derült ki, amikor egy erdőből a Móron használt fegyverekből kilőtt golyók kerültek elő. Jelentkezett egy tanú is, hogy a móri bankrablás után nem sokkal Nagy László megkérte őt, vigye ki autójával az erdőbe. Ezután derítették ki Nagy mobiljának cellainformációi alapján, hogy a bankrablás idején Móron tartózkodott, és annak idején sokat telefonált Weiszdorn Róberttel.
Nagy László a börtönben öngyilkos lett, Weiszdornt életfogytiglanra ítélték. A Fővárosi Ítélőtábla csak tavaly januárban mondta ki jogerősen: nem Kaiser Ede volt a móri bankrabló. A férfit más rablásaiért ezzel egy időben ítélték 16 év börtönre – írja cikkében a Délmagyar.hu.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.