Lévai István Attila, a tábornokper elsőrendű vádlottja a Kaposvári Törvényszék Katonai Tanácsa előtt tett vallomásában azzal védekezett, hogy azért sem követhetett el bűncselekményeket, mert többszörös biztonsági ellenőrzés alatt állt, mivel „hírszerzői feladattal került ki” Oroszországba. A Magyar Nemzet által megkérdezett szakemberek szerint azonban kizárt, hogy Lévai komoly hírszerzői feladatot kapott külföldön.
Valószínűbb, hogy éppen az általa vezetett védelemgazdasági főosztályon tapasztalt visszásságok miatt vezényelték a határon kívülre. Akit ugyanis felkészítenek a titkosszolgálati munkára, az nem nyilatkozik erről egy nyilvános tárgyaláson, tisztában van ugyanis azzal, hogy a tevékenységének részletei államtitkot képeznek – írja a lap.
Lévai vallomása viszont arra enged következtetni, hogy a botrányt a szocialista Juhász Ferenc, majd Szekeres Imre vezette Honvédelmi Minisztériumban a tárcavezetők által felügyelt Katonai Biztonsági Hivatal (KBH) közreműködésével akarták elkerülni. A KBH által feltárt visszaélések miatt ugyanis nem tettek feljelentést, nem indítottak fegyelmi, illetve méltatlansági eljárást, hanem áthelyezték a főosztályvezetőt egy másik hivatalba, tulajdonképpen felfelé buktatva megfizették a hallgatását.
A Magyar Nemzet úgy értesült, hogy az ügyészség tanúként hallgatta ki a KBH egyik vezetőjét azzal kapcsolatban, hogy mióta tudtak, és mikor jelentettek először a látókörükbe került vesztegetésgyanús ügyekrõl. Kiderült, hogy a KBH már Juhász Ferenc minisztersége idején is beszámolt a HM vezetőinek a korrupciógyanús esetekről. Erről a tábornokper kaposvári tárgyalásának második napján az ügy másodrendű vádlottja, Fapál László volt honvédelmi államtitkár is beszélt.