Vizsgálata alapján az ÁSZ törvényesnek találta azokat a pénzügyi műveleteket is, amelyekkel a város éppen az árfolyamváltozások negatív hatását próbálta kiküszöbölni, és amelyek mintegy 1,8 milliárd forintos nyereséget hoztak a településnek – tudatta a főjegyző.
A köztisztviselő Szilágyi Péter LMP-s országgyűlési képviselő keddi közleményére reagált, amelyben az ellenzéki politikus arra hívta fel a figyelmet: Lázár Jánosnak nincs igaza, amikor azt mondja, hogy nem is a tőzsdére vitte Hódmezővásárhely pénzét, hanem határidős ügyletekbe fektette, mert ilyen ügyleteket a nemzetközi devizapiaci tőzsdén szoktak kötni.
Korsós Ágnes közleményében hangsúlyozta, minden, Hódmezővásárhely város vagyonát, gazdálkodását érintő döntés mögött a közgyűlés jóváhagyása áll, miként arra is a testület adott – pártállástól függetlenül – egyhangú felhatalmazást, hogy a polgármester minden szükséges lépést tegyen meg annak érdekében, hogy a svájci frank–forint-árfolyam különbözetéből eredő, a várost érő veszteségek viseléséből az Erste Bank Hungary Zrt. is vállaljon részt.
Hódmezővásárhely képviselő-testületét és polgármesterét a hódmezővásárhelyi polgárok választják meg. Lázár János polgármestersége alatt négyszeresére emelte a város vagyonát – írta a főjegyző.
Szilágyi Péter először a múlt héten, sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy az LMP szerint Lázár János, Hódmezővásárhely fideszes polgármestere „közpénzből tőzsdézett” a város rábízott vagyonával, amivel eljátszotta hitelét. Lázár János erre reagálva azt közölte, hogy a közgyűlés jóváhagyásával járt el, amikor az árfolyamok kedvező mozgását kihasználva nyereséget realizált a város kötvényéhez kötődő határidős opciós ügyletekkel, és soha nem folytatott tőzsdén műveleteket a város vagyonával.
Az LMP-s politikus keddi közleményében azt írta, Lázár János védekezése, miszerint nem is a tőzsdére vitte a pénzt, hanem határidős ügyletekbe fektette, „olyan, mintha azt mondaná, nem is lottózott, hanem rulettezett”. Határidős opciós ügyleteket kötni a nemzetközi devizapiaci tőzsdén szoktak, tehát még a szó szoros értelmében is igaz, hogy Lázár János tőzsdézett, hiszen a valutatőzsdén forgatta meg a város pénzét – közölte.
Szilágyi Péter szerint az, hogy Lázár János mindezt a képviselő-testület felhatalmazásával tette, azt jelenti, hogy jogilag nem követte el a hűtlen kezelés bűntettét, ugyanakkor politikailag viselnie kell annak következményét, hogy felelőtlenül gazdálkodott a város pénzével, és a kezdeti nyereség után jelentős veszteséget okozott közösségének.
Az ellenzéki képviselő közleményében arra is kitért: a kötvény kibocsátásából származó pénzt Hódmezővásárhely nem bankbetétbe vagy államkötvénybe tette, hogy biztosan megmaradjon, hanem olyan ügyletekbe vágott, amelyek lényege, hogy az árfolyamok kedvező változása esetén nagy nyereséget hoz, kedvezőtlen változás esetén pedig nagy veszteséget. „Ezt minden nyelven úgy hívják: spekuláció. Lázár János tehát közpénzekkel spekulált” – írta az ellenzéki politikus, aki szerint már a hitel svájci frankban való felvétele is spekuláció, mivel tisztában voltak azzal, hogy az „olcsó” hitel ára magasabb árfolyamkockázatot is jelent.
Szilágyi Péter megjegyezte azt is, hogy az LMP „nem kíván igazságot tenni” Lázár János és az Erste Bank, „a két, mára egymástól elhidegült üzlettárs” vitájában.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.