A lap információi szerint az önkormányzat számára kedvező feltételeket sikerült rögzíteni. Bár az egyezség részleteit kedden hozza nyilvánosságra Tarlós István főpolgármester, a lap úgy tudja: az eredetileg a Fővárosi Közgyűlés által jóváhagyott szándéknyilatkozathoz képest néhány ponton módosult a végső megállapodás. A visszavásárlás pontos menetrendjét részletesen tartalmazó dokumentumról április 25-én dönthetnek a fővárosi képviselők.
Tarlós István még a hét végén azt nyilatkozta a Magyar Nemzetnek, hogy semmilyen önkormányzati jogról nem mondanak le, és csak részletkérdésekben várható változás. Az eddig ismert elképzelés szerint Budapest a Suez, illetve a német RWE Aqua GmbH és közös társaságuk, a Hungáriavíz Zrt. által birtokolt, több mint 25 százaléknyi részvényért 15,1 milliárdot fizetne részletekben. A főváros átvállalná a cég 2,5 milliárdos adósságát, s csaknem félmilliárdos menedzsmentdíjat fizetne a külföldieknek, akik az utóbbi 15 évben 35 milliárdot vittek ki az országból.
Mint ismert, a Demszky-korszakban részben privatizált közműcégek közül a vízművek, illetve a csatornázási művek irányítása került ki önkormányzati kézből. Az MSZP–SZDSZ-es többség 1997-ben több mint 34 milliárd forintért adta el a részvényeket és a menedzsmentjogokat. Az önkormányzatnak előnytelen privatizációs szerződések ügyében a főpolgármester tavalyi bejelentésére ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával rendelt el nyomozást a Fővárosi Főügyészség. A városvezetés tervei szerint a Fővárosi Vízművek visszavétele után megkezdik a tárgyalásokat a Fővárosi Csatornázási Művek külföldi tulajdonosaival is.
Gyűlöletcunami szeretetország katonáitól
