A Népszabadság szerdai számában azt írta: az elmúlt években a Hajógyári-szigeten történt rejtélyes eltűnések ügyében eljáró nyomozócsoport szerint jóval több ittas vagy renitensnek tartott fiatalt vetettek a Dunába a szórakozóhelyek biztonsági emberei, mint ahányról eddig tudni vélték. A lap szerint a fiatalokat vízbe hajításuk előtt bántalmazták, leszedték a nadrágjukat, ám legtöbbjük nem volt annyira ittas és/vagy nem kapott akkora verést, hogy ne tudott volna kimenekülni a folyóból.
Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője a napilap írására reagálva azt mondta: elképzelhető, hogy vannak olyan emberek, akiket valóban bántalmaztak, esetleg a folyóba is dobhattak, de eddig sem tanúként, sem sértettként nem jelentkeztek a rendőrségen. A dandártábornok hangsúlyozta: azért tartja a rendőrség rendkívül fontosnak az ilyen tanúk vagy sértettek jelentkezését, mert vallomásukkal, információjukkal segíthetnék a Hajógyári-szigeten történt halálesetekkel kapcsolatos nyomozást. Garamvölgyi László azt mondta: a rendőrség indokolt esetben a tanúk, sértettek zárt adatkezelését, esetleg személyi védelmét is biztosítja, különösen fontos esetben pedig akár a tanúvédelmi programba is bekerülhetnek.
Eltűnések a Hajógyári-szigeten – külön nyomozócsoport vizsgálódik
Az ORFK szóvivője emlékeztetett: külön nyomozócsoport vizsgálja a Hajógyári-szigeten és környékén történt három halálesetet és egy eltűnési ügyet. Két esetben emberölés miatt folytatnak eljárást, és két gyanúsított van előzetes letartóztatásban.
A dandártábornok felhívta a figyelmet arra is, hogy a 2006 februárjában a Hajógyári-szigetről nyomtalanul eltűnt Strehó Gergelyt továbbra is eltűntként kezelik, körözése érvényben van, de eltűnésének ügyében is megindult az emberölés gyanúja miatti eljárás. A hat évvel ezelőtti üggyel kapcsolatban is várják tanúk jelentkezését.
Júniusban indult a botrány
A rendőri vezetőket érintő korrupciós ügyre 2012. június elején derült fény; hat embert gyanúsítottak meg bűnszervezet tagjaként, négy vezető beosztású rendőrtisztet és két civilt, valamennyien előzetes letartóztatásban vannak. Ezzel kapcsolatban kezdték el újravizsgálni a Hajógyári-szigeten történt több eltűnés, illetve haláleset ügyét.
V. László nem tudott róla
A maffiavádak miatt előzetes letartóztatásban lévő V. László ügyvédje azt mondta: védence nem tudott arról, hogy a renitens vendégeket a Dunába dobták volna, naponta jelentették neki a rendkívüli eseményeket, de csak annyiban, hogy itt vagy ott „balhé volt, de megoldották”. Nagy Gábor kérdésesnek nevezte, hogy voltak-e vízbe dobások, értesülése szerint egy új szakértői jelentés megkérdőjelezi azt a korábbi rendőrségi állítást, hogy a tavaly decemberben a Dokk diszkóból eltűnt, majd a Dunából holtan előkerült fiatalembert a biztonságiak a Dunába dobták.
V. Lászlóval kapcsolatban megszólalt Magyar Róbert is. A fekete sereg vezére a Hír TV-nek adott exkluzív interjúban azt mondta: további egyenruhásoknak kellene börtönben lenniük.
A Magyar Nemzet korábban megírta, hogy akár ötmilliárd forintra is rúghat az a vagyon, amit a vesztegetés miatt letartóztatott vállalkozó – akinek többek között a Hajógyári-szigeten vannak szórakozóhelyei – külföldre menekített.
A Hír Televízió Célpont című műsora kiderítette, hogy hosszú éveken keresztül havi százezer darab ecstasy tablettát és nagy mennyiségű kokaint szállítottak a Hajógyári-sziget szórakozóhelyeire drogfutárok a holland drogkartelltől.