Soltész Miklós szombaton a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kecskeméti Gondviselés Házában elmondta: a támogatás több szinten valósul meg, többek között a hajléktalanok ápoló-gondozó otthonai, a nappali ellátást nyújtó intézmények sora, az átmeneti szállások és rehabilitációs intézmények kapnak költségvetési támogatást.
Három egykori hajléktalan kapott szolgálati lakást Józsefvárosban. Mindhárman a tavaly decemberben indult LÉLEK-programban vettek részt, akkor is költöztek be a Koszorú utcai LÉLEK-házba. Kocsis Máté polgármester jégtörőknek nevezte őket – olvassa el az mno.hu riportját.
Nem tudják garantálni az emberhez méltó életminőséget a fából, hulladékból eszkábált kunyhók – jelentette ki a Baptista Szeretetszolgálat koordinációs igazgatója a terebesi hajléktalantelep felszámolásáról.
Az államtitkár szerint a hajléktalanellátás területén is szükség van szemléletváltásra, erre jó példaként nevezte meg a kecskeméti intézményt. Olyan megoldásokra van szükség, amelyek komplex módon segíthetik a lakhatásuk megoldását, oktatásukat és képzésüket, majd a munkába állásukat – fogalmazott az államtitkár. Soltész kiemelte: jelenleg 10 700 embert tudnak elhelyezni az ország különböző intézményeiben. Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt tél leghidegebb napján, február 6-án kilencezer embernek sikerült szállást adni.
480 millió az Új Széchenyi Tervvel
Az államtitkár ismertette: az Új Széchenyi Terv pályázatain a közép magyarországi régióban – itt koncentrálódik a hajléktalanok csaknem fele – öt nyertes pályázaton összesen 480 millió forint támogatást nyertek el, a többi, az úgynevezett konvergenciarégiókban pedig 12 pályázaton 680 millió forintot. A hajléktalanok lakhatását, a szakképzésbe történő bekapcsolódását, valamint a munkahelyi beilleszkedést segítő pályázatok a megvalósítás szakaszában vannak – tette hozzá.
Soltész beszámolt egy lehetőségről is, amelynek keretében 105 millió forintot biztosítanak arra, hogy három szervezet segítségével a pályázók felkészülhessenek arra, hogy sikerrel járjanak. Ez lehetőséget ad egy újabb 860 millió forintos pályázatra, amely a konvergenciarégióban, a nagyobb városokban és településeken ad lehetőséget a hajléktalanellátás fejlesztésére a kecskeméti példa alapján – tette hozzá az államtitkár.