Imára hívták a diákokat

Több középiskolában is tiltakoztak a diákok csütörtökön a felsőoktatás tervezett átalakítása ellen, a pécsi Nagy Lajos Gimnázium viszont imára hívta a fiatalokat.

KG
2012. 12. 13. 12:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapesten két gimnáziumban is tiltakoztak, vagy tiltakoznak a diákok a felsőoktatási keretszámok csökkentése miatt, a Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban már befejezték, a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban viszont jelenleg is tart a tiltakozás. Ülődemonstrációval tiltakoztak a pécsi Leőwey Klára Gimnázium tanulói. A gimnazisták demonstrációjának ideje alatt egyetemisták transzparensekkel jelentek meg a városháza előtt, majd a Leőwey épülete elé vonultak, hogy szolidaritásukról biztosítsák a középiskolásokat.

Sztrájk helyett ima

A szintén pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma azonban sztrájk helyett imára hívta a diákokat – írta a Bama.hu. Az iskola honlapján is olvasható, Sztrájk??? IMA!!! címmel szerdán megjelent felhívás szerint „a bizonytalan helyzetben az Isteni bölcsességbe vetett hit és bizalom adhat segítséget, ezért a holnapi első órában a 11-12. évfolyam diákjai szentmisén vesznek részt az 1. órát tartó tanáraikkal és itt ajánlhatják sorsukat, jövőjüket Isten irgalmába.”

Bajkó Judit, a Szilágyi Erzsébet Gimnázium igazgatója az MTI-nek azt mondta, reggel fél nyolctól volt ülősztrájk az intézmény aulájában, többen más, környező iskolákba is átmentek, onnan 11 órára visszaértek, azóta zavartalan az oktatás. Lelik Lászlóné, a Kölcsey Ferenc Gimnázium igazgatóhelyettese azt mondta, a diákok a folyósokon vagy az udvaron vannak, órákra szinte senki nem megy be. A hiányzókat nem írják be, és más szankcióval sem kell számolniuk – mondta.

Petíciót olvastak fel a felsőoktatási keretszámok csökkentése ügyében a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának (SEK) hallgatói csütörtökön a szombathelyi városi közgyűlés ülésén. A szombathelyi városháza üléstermében 12 hallgatóból álló küldöttség jelent meg, majd néhányan a kormány felsőoktatási átalakítási terveit bíráló plakátokat osztottak szét, amelyeken „a hallgatók röghöz kötését”, a „bújtatott tandíj bevezetését” kifogásolták, és közölték „nem engednek a kormányzatnak”. A plakátokat csak az ellenzéki képviselők vették át.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.