Garbai Ádám, az ELTE BTK HÖK elnöke az MNO-nak elmondta: az Index.hu információival ellentétben ő nem feljelentést tett az egyetemi oktatók ellen rektorhoz írt levelében, hanem egyszerűen a rektorhoz, a rektori vezetéshez fordult. Arra a kérdésre vár ugyanis választ, hogy miért nem szólalnak fel azzal kapcsolatban, hogy másik karok oktatói támogatják az egyetemfoglalókat.
„Az ELTE BTK HÖK mély megdöbbenéssel vette tudomásul, hogy 2013. február 11-én hétfőn délelőtt több előadóteremben önkényesen, erőszakos és radikális módszerekkel megszakították az egyetemi oktatást. Értetlenül állunk az események előtt, hiszen január folyamán a kari vezetés, a HÖK és a Hallgatói Hálózat aktivistái két alkalommal is előremutató, a felsőoktatás és a kar jövőjét érintő egyeztetésen vettek részt. Az utolsó megbeszélés alkalmával az összes részt vevő egyetértett abban, hogy a további párbeszédet ebben a szellemben folytatjuk, és a karon történő „akcióiról” a HaHa időben tájékoztatja a kar vezetését. Ez láthatólag nem így történt” – áll az ELTE BTK Hallgatói Önkormányzatának a legnagyobb közösségi oldalon megjelent közleményében.
Azt írják, elítélendőnek tartják a HaHa által alkalmazott véleménydiktatúrát, azonban az együttműködéstől a továbbiakban sem zárkóznak el a Hallgatói Hálózattal, „amennyiben ezzel senkinek a jogait nem sértjük, és nem azok ellen irányulnak, akikért harcolunk”. A közlemény végén felszólítják a blokád és a fórum résztvevőit, hogy legyenek tekintettel azokra a hallgatókra és oktatókra, akik nem kívánnak részt venni megmozdulásaikon, és ne korlátozzák részvételüket az előadásokon és szemináriumokon.
Ismert, újra vonulásos tüntetéssel tiltakozott a Hallgatói Hálózat a felsőoktatási átalakítások miatt. A szervezőket délután tanúként hallgatták ki a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai, akik közérdekű üzem megzavarásának előkészítése miatt nyomoznak. A diákok ugyanis az egyik budapesti híd elfoglalásáról beszélgettek.
A diákok hétfőn délután fél hat után indultak el az ELTE Múzeum körúti épületéből, nem kis forgalmi dugót okozva a környéken. Az indulás előtt Mészáros Ákos, az egyetemfoglaló mozgalom tagja azt mondta: azért élnek a polgári engedetlenség eszközével, mert a Hallgatói Hálózat által tavaly decemberben megfogalmazott hatpontos követelést nem teljesítette a kormányzat. Beszédében utalt arra, hogy a kancellária intézményét alaptörvénybe iktathatja március elején az Országgyűlés, amivel nem értenek egyet, ahogy azzal sem, hogy ugyanezt tegyék a hallgatói szerződéssel. Ezzel kapcsolatban ugyanakkor rámutatott: hazájukban szeretnének munkát vállalni.
A vonulók több százan voltak, sok rendőr kísérte őket, akik többször is visszaterelték a demonstrálókat az útról a járdára – közölte a Hír TV helyszíni tudósítója. A hallgatók átvonultak a Petőfi hídon Budára, majd visszatértek a pesti oldalra a Szabadság hídon keresztül.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Múzeum körúti épületébe visszatérve, este fél 9-kor a hallgatók bejelentették, hogy fórumot tartanak. A visszatéréskor megtelt a hallgatók által elfoglalt egyetemi terem.