Az indoktrináció: erkölcsileg helytelen, a diákok jogait sértő pedagógiai hatásgyakorlás, amelynek mögöttes célja a diákok tudatának kényszeres befolyásolása, egyes fogalmak, ismeretek, attitűdök, nézetek, meggyőződések, felfogások, de mindenekelőtt doktrínák átadása, átörökítése.
A lap cikkében bemutatja a civil mivoltukat hangsúlyozó, mégis kormányellenes tüntetések megszervezéséig eljutó Hallgató Hálózat (HaHa) felépülésének néhány állomását. Az írás bemutatja, hogy a HaHa legerősebb szárnya miért épp az ELTE médiatanszékén jött létre. Lehetett-e rájuk hatással, hogy az oktatók közül sokan ideológiai „segítséggel” látták-látják el a tüntetéseket lebonyolító diákság résztvevőit? S arra is választ kapunk, hogy a pártszerűen működő liberális szellemi műhelyek és alapítványok által befolyásolt diákmozgalom irányítását és működését mennyire tehetetlenül és kiszolgáltatottan szemléli az egyetem.
Buzna Viktor
További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.
A Magyar Nemzet korábban arról számolt be, hogy új hallgatói önkormányzati választásokat írtak ki az ELTE listabotrányba keveredett bölcsészkarán. A rektor szerint „illetlen” lenne, ha az ügy miatt felfüggesztett tisztségviselők ismét indulnának, a többség ettől függetlenül újra jelölteti magát. Bár eredmény csak a hónap végén lesz, a Hallgatói Hálózat már lejárató kampányba kezdett.
Az egyetem hallgatói közül sokan a véleménydiktatúrát megvalósító liberális magatartást kérik számon az ELTE-n – írta már korábban is a Magyar Nemzet. Szerintük ugyanis a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet oktatói stábja olyan, leginkább pártok által képviselt politikai dogmákat közvetít ellentmondást nem tűrő módon a nyílt és őszinte vitákat igénylő fiatalok felé, hogy a véleményük lefojtása sokuk tűrőképességét meghaladta.
A HaHa aktivistáit egy szélsőbalos gondolkodó radikális módszereit alkalmazó amerikai szakemberek készítik fel arra, hogyan gyakoroljanak nyomást a kormányra.