A tárcavezető a Fidesz Magyarország jobban teljesít című rendezvénysorozatának miskolci eseményén visszatekintett a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét 2010-ben sújtott árvízre, illetve az azt követő árvízvédelmi fejlesztésekre. Megemlítette: árvíztározókat építettek, gátakat erősítettek meg, és ez reményt ad arra, hogy a jövőben biztonságban éljenek a Sajó mentén is. A jövőben tovább folytatódnak az árvízvédelmi fejlesztések – jelezte, hozzátéve: ezen a területen és máshol is a munkákban közfoglalkoztatottak vettek és vesznek részt, csupán az elmúlt évben 270 ezer embert foglalkoztattak így.
A miniszter elmondta: korábban 52 jogcímen lehetett munka nélkül segélyhez jutni, ami azt eredményezte, hogy több jövedelemhez lehetett így jutni, mint becsületes munkával. A kormány szerint segélyt az kapjon, aki valóban munkaképtelen, a munkaképeseknek pedig minél több munkát kell kínálni. A közfoglalkoztatás hasznosságának a szemléltetésére Pintér Sándor a kettős funkciójú – öntözésre és belvízelvezetésre szolgáló – csatornák startmunka programok keretében való megtisztítását említette. Mint elmondta, ennek köszönhető, hogy idén, ellentétben a korábbi évekkel, három hét alatt sikerült a hirtelen felgyűlt belvizet 240 ezer hektárról elvezetni.
A belügyminiszter szólt arról is: az új önkormányzati törvény megalkotásával újra teret kapott a közösség összetartó ereje. A törvény hatálybalépéséhez azonban elengedhetetlen volt, hogy az önkormányzatok megszabaduljanak az elmúlt évek alatt felhalmozódott adósságállományuktól. Az ötezer lakos alatti települések teljes adósságát átvállalta a kormány, ez mintegy százmilliárd forint volt, így ezek az önkormányzatok „saját bevételeik szétosztásával tervezhetik jövőjüket” – mondta a miniszter. A ötezer főnél nagyobb településeket összességében csaknem 610 milliárd forintnyi adósságtól szabadította meg a kormány – tette hozzá.
Pintér Sándor szólt a kettős állampolgárságról is. Mint mondta: eddig ezzel a lehetőséggel mintegy 500 ezer olyan magyar élt, aki valamilyen oknál fogva a határon kívülre került. A belügyminiszter azt is elmondta, hogy javult a közrend és a közbiztonság, köszönhetően annak is, hogy a rendőrség állományát szinte teljes egészében feltöltötték, az utóbbi években több ezer rendőr állt szolgálatba. A bűnmegelőzést szolgálja az iskolarendőr-program is, diplomás és bűnügyi területen tapasztalt rendőröknek kell a tantestület és a diákok előtt is nyíltan beépülniük az iskola életébe – mondta.