Szócska Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára a fejlesztés céljai közé sorolta, hogy mindenki egyenlő mértékben juthasson hozzá sürgősségi ellátáshoz, valamint hogy a mentők a lehető legkorszerűbb eszközökkel dolgozhassanak. A projektnek köszönhetően az erőforrásokat jobban be lehet osztani – mondta az államtitkár.
Burány Béla, az OMSZ megbízott főigazgatója elmondta, hogy az EU által is támogatott programot egy év alatt kell megvalósítani. A főigazgató kiemelte: ennek eredményeképp a mentésirányítási központok megfelelnek majd a 21. század követelményeinek. A mentőautókban pedig terminálok működnek, melyek az információátadást segítik majd.
A sajtóanyag tanúsága szerint olyan informatikai környezetet alakítanak majd ki, mely biztosítja, hogy a segélyhívás után a kapott információ azonnal a mentőegységek rendelkezésére álljon. A központban a rendszer egy térképen fogja megjeleníteni a helyszínt és a mozgósítható egységeket, és javaslatot tesz arra is, hogy mely csapatot küldjék az adott esethez. Ráadásként egy képernyőről az egység indítható is lesz.
A korszerűsítésnek köszönhetően a szükséges adatok a kórházak számára is elérhetőek lesznek, az egészségügyi adatbázis pedig egyszerűen kutathatóvá és lekérdezhetővé válik. A tájékoztatás alapján a mentésirányítási központok száma hattal csökken, de ezzel egy időben egy vészhelyzeti tartalékot is kialakítanak.