A nyírségi településen 39 millió forintos támogatással 15 új munkahely létrehozásáról írtak alá szerződést egy faipari vállalkozással az államtitkár jelenlétében. Az almás- és dinnyésládákat gyártó Tomi-Fa Kft. létszáma ezzel csaknem megduplázódott: szerződésben rögzített vállalásuk szerint összesen 37 embert fognak foglalkoztatni minimálisan két évig.
A foglalkoztatáspolitikai államtitkár közölte, idén 13 milliárd forint áll rendelkezésre munkahelyteremtésre, ebből 6500 új állást teremtenek, és 13 500 megőrzéséhez járulnak hozzá. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében eddig 1,5 milliárd forintot kötöttek le pályázattal a megye vállalkozásai, ebből 600 új munkahelyet fognak létrehozni. Simon Miklós, a térség országgyűlési képviselője közölte, térségükben közel háromszáz új munkahely jön létre.
Vinnai Győző, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal vezetője rámutatott: a megyében 50 százalék közelébe került a foglalkoztatási mutató, ám ez még mindig hét százalékkal múlja alul az országos átlagot, és közel 15 százalékkal marad alatta az európai átlagnak.
Czomba Sándor tegnap Vásárosnaményban részt vett a Közigazgatási Hatósági Szolgálat 1,8 milliárd forintból épülő új informatikai központjának alapkőletételén is. A háromszáz embernek munkát adó központ helyéről az Orbán Viktor miniszterelnök részvételével lezajlott vásárosnaményi kihelyezett ülésén döntött a kormány néhány hónappal ezelőtt. A beruházás a Magyar Építő Zrt. fővállalkozásában helyi cégek bevonásával valósul meg. Tolnay Tibor, a cég vezérigazgatója, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) elnöke közölte, a beruházással határidőre elkészülnek. Hozzáfűzte, az év első öt hónapjában hosszú idő után először nőtt az építőipar teljesítménye. A növekedéshez jelentősen hozzájárultak az olyan beruházások, mint az új vásárosnaményi Tisza-híd, vagy az M3-as autópálya építése.
A Közigazgatási Hatósági Szolgálat új központjában az e-útdíjjal és az objektív felelősség miatti ügyekkel fognak foglalkozni jövő januártól, ott dolgozzák majd fel és továbbítják az intézkedésre jogosult hivatalokhoz az összes ilyen aktát.
Tóth László, a Belügyminisztérium gazdasági és informatikai helyettes államtitkára az objektív felelősség kapcsán elmondta, ezt az intézményt a balesetek, különösképpen a halálos kimenetelű karambolok számának csökkentése érdekében vezették be két évvel ezelőtt. Az intézkedés összhangban van EU Fehér Könyvével, ami szerint 2020-ig felére, 2050-re pedig száz százalékkal kell csökkenteni a halálos kimenetelű balesetek számát. A statisztika javításában Magyarország élen jár: 1992-ben 2100 tragikus kimenetelű baleset történt hazánkban, 2012-ben pedig 605. Halmosi Zsolt országos főkapitány-helyettes ehhez hozzáfűzte, a balesetek számának csökkentéséhez új informatikai eszközökkel is hozzá kíván járulni a BM, több trafipaxot fognak felszerelni, erre 2013-ban és 2014-ben 12,5 milliárd forintot fordítanak.