Ötszázezer alatt a munkanélküliek száma

Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár közölte: ezzel elértük a válság előtti szintet.

2013. 07. 19. 16:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyírségi településen 39 millió forintos támogatással 15 új munkahely létrehozásáról írtak alá szerződést egy faipari vállalkozással az államtitkár jelenlétében. Az almás- és dinnyésládákat gyártó Tomi-Fa Kft. létszáma ezzel csaknem megduplázódott: szerződésben rögzített vállalásuk szerint összesen 37 embert fognak foglalkoztatni minimálisan két évig.

A foglalkoztatáspolitikai államtitkár közölte, idén 13 milliárd forint áll rendelkezésre munkahelyteremtésre, ebből 6500 új állást teremtenek, és 13 500 megőrzéséhez járulnak hozzá. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében eddig 1,5 milliárd forintot kötöttek le pályázattal a megye vállalkozásai, ebből 600 új munkahelyet fognak létrehozni. Simon Miklós, a térség országgyűlési képviselője közölte, térségükben közel háromszáz új munkahely jön létre.

Vinnai Győző, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal vezetője rámutatott: a megyében 50 százalék közelébe került a foglalkoztatási mutató, ám ez még mindig hét százalékkal múlja alul az országos átlagot, és közel 15 százalékkal marad alatta az európai átlagnak.

Czomba Sándor tegnap Vásárosnaményban részt vett a Közigazgatási Hatósági Szolgálat 1,8 milliárd forintból épülő új informatikai központjának alapkőletételén is. A háromszáz embernek munkát adó központ helyéről az Orbán Viktor miniszterelnök részvételével lezajlott vásárosnaményi kihelyezett ülésén döntött a kormány néhány hónappal ezelőtt. A beruházás a Magyar Építő Zrt. fővállalkozásában helyi cégek bevonásával valósul meg. Tolnay Tibor, a cég vezérigazgatója, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) elnöke közölte, a beruházással határidőre elkészülnek. Hozzáfűzte, az év első öt hónapjában hosszú idő után először nőtt az építőipar teljesítménye. A növekedéshez jelentősen hozzájárultak az olyan beruházások, mint az új vásárosnaményi Tisza-híd, vagy az M3-as autópálya építése.

A Közigazgatási Hatósági Szolgálat új központjában az e-útdíjjal és az objektív felelősség miatti ügyekkel fognak foglalkozni jövő januártól, ott dolgozzák majd fel és továbbítják az intézkedésre jogosult hivatalokhoz az összes ilyen aktát.

Tóth László, a Belügyminisztérium gazdasági és informatikai helyettes államtitkára az objektív felelősség kapcsán elmondta, ezt az intézményt a balesetek, különösképpen a halálos kimenetelű karambolok számának csökkentése érdekében vezették be két évvel ezelőtt. Az intézkedés összhangban van EU Fehér Könyvével, ami szerint 2020-ig felére, 2050-re pedig száz százalékkal kell csökkenteni a halálos kimenetelű balesetek számát. A statisztika javításában Magyarország élen jár: 1992-ben 2100 tragikus kimenetelű baleset történt hazánkban, 2012-ben pedig 605. Halmosi Zsolt országos főkapitány-helyettes ehhez hozzáfűzte, a balesetek számának csökkentéséhez új informatikai eszközökkel is hozzá kíván járulni a BM, több trafipaxot fognak felszerelni, erre 2013-ban és 2014-ben 12,5 milliárd forintot fordítanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.