Az Országgyűlés sajtóirodájának MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a háromszáz diákot a rendezvény házigazdája, Kövér László, az Országgyűlés elnöke, valamint Edvi Péter, az Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke fogadta. A Gyermekek Világnapjának megünneplésére azok a 8 és 18 év közötti fiatalok kaptak meghívást, akik a legszínvonalasabb munkákat küldték be a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és az Országgyűlés által „Milyen kérdést intéznék a miniszterhez, ha képviselő lennék?” címmel meghirdetett pályázatra.
A közlemény szerint Kövér László köszöntőjében úgy fogalmazott: a találkozó legfontosabb üzenete, hogy a gyermekek érezzék, „ez a ház az övéké is”. A gyermekparlament ülése nem csak egy játék – mondta a házelnök, hozzátéve: komoly kérdéseket kaptak, amelyekre komoly válaszokat adnak. Kövér László köszöntötte a kormány megjelent képviselőit – Fazekas Sándor vidékfejlesztési minisztert, Fónagy János, Rétvári Bence, Szathmáry Kristóf, Doncsev András államtitkárt, Répás Zsuzsanna helyettes államtitkárt és Karas Monikát, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökét.
A résztvevők a Honvédelmi Minisztériumtól például arra voltak kíváncsiak: milyen formában tervezi a kormány, hogy a 20. századi diktatúrák magyarországi emlékhelyeit a diákok meglátogathassák? A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkárától azt kérdezték, miért nagyon kevés a bicikliút vidéken, a Belügyminisztérium államtitkárától pedig azt, hogy hol tart hazánkban az egységes európai általános segélyhívó rendszer kiépítése? Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkárától választ vártak arra, milyen lépéseket tesz a magyar kormány annak érdekében, hogy a fiatalok bizonyíthassák, nem mindegyikük erkölcstelen, céltalan, buta, hanem igenis vannak céltudatos, illemtudó, jól nevelt tinédzserek is.
A fiatalokban megfogalmazódott az a kérdés is, hogy a NAV által lefoglalt ruhákat miért égetik el, miért nem adják oda a szegényebb családoknak, mint ahogy afelől is érdeklődtek, van-e lehetőség arra, hogy a médiahasználat mint külön tantárgy bekerüljön a Nemzeti alaptantervbe elősegítve ezáltal a média tudatos használatát, és annak megértését. A kérdések sorát egy praktikus felvetéssel zárták: a véradáson eltöltött időt miért nem számíthatják be az érettségihez szükséges önkéntes munkába – áll a közleményben.
A csaknem kétórás ülést követően a gyermekek délután megtekintették az Országházat és az Országgyűlési Őrség díszelgési bemutatóját.