Magyar Róbert az eljárás során továbbra is tagadta bűnösségét, és a V. László-ügyben korrupcióval meggyanúsított rendőrök által szerkesztett eljárásnak nevezte a büntetőügyet.
Mintegy kétórás vallomásában Magyar azt mondta, hogy volt egy koncepció, amely alapján bűnösnek akarták beállítani. Több tanúvallomásból is idézett, amelyek szerinte azt igazolják, hogy egy tanú kivételével senki sem beszélt bűnszervezetről, fekete seregről vagy éppen arról, hogy ő bűnszervezet vezetője lett volna. Azt állította: amikor nyitott egy diszkót, jelezték neki, hogy „a V. papa ezt nem fogja hagyni”, és a létesítmény megnyitásakor a rendőrök a környéken ellenőriztek. „Az én ügyemnek köze lehetett V.-hez” – jelentette ki az elítélt, s kérte az ügyben érintett, korrupcióval meggyanúsított rendőrök meghallgatását, ezt azonban a bíróság elutasította.
Az ügyész perbeszédében hangsúlyozta: érthető, hogy a vádlott megpróbálja megkérdőjelezni az ellene távollétében kiszabott tényleges életfogytig tartó szabadságvesztést, ugyanakkor a perújítási eljárás célja az, hogy megvizsgálják: merült-e fel olyan új körülmény, amely az ügy eldöntését befolyásolná. Ilyet az elítélt nem tudott felmutatni – mondta az ügyész, szerinte az ítélet megalapozott, ezért a perújítás elutasítását indítványozta.
A védő szerint ilyen súlyos ítélet egyetlen hasonló eljárásban sem született, és nem látja bizonyítottnak a vádakat. Szerinte nem lehet azt mondani, hogy kábítószerből, prostitúcióból, védelmi pénzekből tartotta el magát a szervezet, ha ezt egyetlen kábítószer-fogyasztó, prostituált, illetve olyan ember, akitől védelmi pénzt szedtek volna, sem igazolja – jelentette ki. A védő az általa elmondottak alapján részben felmentést, részben enyhítést kért.
Magyart – aki még az elsőfokú büntetőper során házi őrizetből szökött meg, és másfél évi külföldi bujkálás után 2012-ben fogták el – 2002-től 2004 végéig prostitúciós hálózatot működtetett, védelmi pénzeket szedett, tartozásokat hajtott be, és a bűncselekményekből származó illegális jövedelmek feletti ellenőrzésért erőszakos küzdelmeket vívott más bűnözői csoportokkal, tehát a sértettek egy része sem tekinthető makulátlannak. Volt, amikor az illegális cigarettakereskedelemből származó bevételekért folyt a harc, az egyik áldozat pedig az alvilágban Ragyás Tóniként ismert H. Antal volt, akit 2003 nyarán lőttek le egy óbudai szórakozóhely előtt.
Magyar – távollétében – a bűnszervezet vezetőjeként tényleges életfogytiglant kapott, ám miután a hatóságok kézre kerítették, a törvény szerint perújítást kellett lefolytatni. A fekete sereg ügyében összesen harminc vádlott volt, közülük korábban többen tíz évnél is több, sokan pedig öt év körüli szabadságvesztést kaptak.