Tagadták, hogy P. Tamás emberei voltak

Tanúmeghallgatással folytatódott P. Tamás és társai ellen a Prisztás József megölése miatt indult büntetőper.

PR
2014. 01. 20. 17:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság elsőként egy P. Tamás ismeretségi körébe tartozó férfit hallgatott meg, aki még az 1980-as évek végén taxisként ismerte meg az akkor portásként dolgozó elsőrendű vádlottat. A tanú hazugságnak nevezte az ügy egyik koronatanújának számító védett női tanú vallomásainak azon részét, amely szerint ő P. Tamás „jobbkeze” lett volna. Tagadta, hogy P. Tamás megbízásából pénzt adott át volna a nőnek, hogy azt mások között ossza szét. Azt mondta, ő nem volt senkinek a „strómanja” és a szóvivője.

Az elsőrendű vádlott védője észrevételezte, hogy a koronatanúk vallomásainak egyes részeit már több, a per tárgyalásain megjelent tanú nevezte hazugságnak. A tanú P. Tamás kérdésére válaszolva azt mondta, a „fél ország olajozott a kilencvenes években”.

A bíróság tanúként hallgatta meg azt a férfit, akit korábban azzal gyanúsított meg a rendőrség, hogy részt vett az éjszakai életben jól ismert Seres Zoltán meggyilkolásában. A férfi előzetes letartóztatását tavaly tavasszal szüntették meg. A tanú elmondta, nem igaz az ügy egy másik koronatanújának számító férfi azon vallomása, amely szerint ő P. Tamás embere lett volna. A tanú kijelentette: nem ismeri az elsőrendű vádlottat.

P. Tamás és társainak büntetőpere továbbra is rendkívüli biztonsági intézkedések mellett zajlik. A tárgyalóteremben a Terrorelhárítási Központ maszkos, géppisztolyos emberei is jelen voltak. A vádirat szerint P. Tamás 1994 és 2000 között az Energol Rt. vezérigazgatója volt, a cég tevékenysége révén jelentős vagyont szerzett, és egyre nagyobb befolyásra tett szert az alvilágban. 1996-ban kölcsönügyletek folytán elszámolási vitába keveredett a budapesti éjszakai élet másik meghatározó alakjával, Prisztás Józseffel, és elhatározta, hogy megöleti.

Tavaly decemberben az Aranykéz utcában másfél évtizede felrobbantott Boros Józsefnek a nem sokkal halála előtt, 1997-ben a rendőrségen tett videovallomását mutatták be.

 

Pár nappal korábban csaknem három órán át hallgatta meg a Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló parlamenti ténymegállapító albizottság Szilvásy György volt titokminisztert.

A későbbi áldozatot P. Tamás egy ismerőse csalta a III. kerületi Ladik utcába 1996. november elsején, majd ott P. Tamás testőre pisztollyal fejbe lőtte a kocsijába beszálló Prisztást, a férfi a helyszínen meghalt. Az eljárás során mindhárom vádlott tagadta bűnösségét.

P. Tamás egy időben a legkeresettebb magyar bűnözők listáját vezette, 2012 júliusában elfogták és előzetes letartóztatásba helyezték. A hatóságok őt gyanúsították meg a négy halálos áldozatot követelő 1998-as Aranykéz utcai robbantással (amelyben meghalt a sajtóban rendőrségi informátorként is emlegetett Boros József Károly), továbbá Seres Zoltánnak és testőrének 1999-es tahitótfalui meggyilkolásával is.

P. Tamás neve azzal kapcsolatban vált széles körben ismertté, hogy nyilvánosságra kerültek a 2008-ban, a Gyurcsány-kormány idején a Nemzetbiztonsági Hivatal élén álló Laborc Sándorral folytatott megbeszélései. A két beszélgetésről készült hangfelvételek leirata szerint P. Tamás félt, hogy 2010-ben a baloldal elveszíti a választásokat, és mindent megtett volna, amit kérnek, Laborc viszont közéleti szereplőkre terhelő információkat várt tőle. Abban az ügyben hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás gyanúja miatt folytat eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.