Tavaly március végén – a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) feljelentése nyomán – különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen a Fővárosi Főügyészség a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány 2002 és 2010 közötti működése és gazdálkodása ügyében. A Kehi korábbi vizsgálata szerint ugyanis összesen csaknem kétmilliárd forintos vagyoni hátrányt okozhattak az államnak azok a szerződések, amelyeket az alapítvány a 2000-es évek első felében kötött.
– A Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány működését érintően indult nyomozást a nyomozó hatóság – mivel a cselekmény nem bűncselekmény – megszüntette – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Bagoly Bettina hozzátette, a megszüntető határozat ellen bejelentett panasz elbírálása jelenleg folyamatban van.
Amint azt tavaly a lap megírta, a 2013-ban befejeződött vizsgálatok a gyanús kontraktusok közé sorolták a budapesti Vörösmarty téren található volt ORI-székház hasznosítását, illetve annak felújítását, és a műemléki védettség alatt álló Pesti Vigadóhoz kapcsolódó ingatlan eladását. Az ORI-székház értékesítésekor a vevő (ING Magyarország Ingatlanfejlesztő Kft.) helyett az alapítvány cége fizetett ötmillió dollár plusz áfa összegű kártalanítást az egyik bérlőnek. A Kehi szerint ez nem lett volna kötelessége, ráadásul az alapítványi cég mindezt az ING-től kapott tagi kölcsönből fedezte. A tagi kölcsön visszafizetésére azonban nem volt saját forrása az alapítvány kft.-jének, így arra hitelt kellett felvennie, amely után később csaknem százmillió forint kamatot fizetett.
A Kehi vizsgálata szerint az ING kötelezettségének szükségtelen átvállalása, illetve a tagi kölcsön visszafizetésére felvett hitel kamata összesen csaknem 1,3 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott. Külön érdekessége a történetnek, hogy az egyik – kártalanítással kapcsolatos szerződéssel érintett – cégben érdekeltséget szerzett az éjszakai életből ismert, több fővárosi mulatóban is érdekelt V. László, aki ellen a rendőrségi korrupciós botránnyal összefüggésben folyik nyomozás. Üzletrészét egyébként 2012 szeptemberében lefoglalta a Központi Nyomozó Főügyészség.
Újabb korábbi rendőri vezetőt hallgattak ki gyanúsítottként a V. László-ügyben – erősítette meg a Hvg.hu információját az ügyészség január 20-án.
A rendőrségi vesztegetési botrányról elhíresült V. László egykori üzletvezetőivel, gazdasági munkatársaival bővült és kedden negyvenre emelkedett azok száma, akiket a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) gyanúsítottként hallgatott ki az eljárásban – tudatta a Magyar Nemzet november 5-én.
A rendőri vezetőket érintő korrupciós ügyre 2012. június elején derült fény; hat embert gyanúsítottak meg bűnszervezet tagjaként. A gyanú szerint V. Lászlónak több budapesti éjszakai szórakozóhelyen üzleti érdekeltsége volt, és irányította ezeket a helyeket, illetve magát a bűnszervezetet.
V. Lászlóval kapcsolatban megszólalt Magyar Róbert is. A fekete sereg vezére a Hír TV-nek adott exkluzív interjúban többet is elmondott.
A Magyar Nemzet korábban megírta, hogy akár ötmilliárd forintra is rúghat az a vagyon, amit a vesztegetés miatt letartóztatott vállalkozó külföldre menekített.
2012 februárjában V. Lászlót 16 rendbeli, bűnszervezetben, felbujtóként, különböző értékekre elkövetett költségvetési csalás gyanújávalhallgatták ki.
A Hír TV Célpont című műsora kiderítette, hogy hosszú éveken keresztül havi százezer darab ecstasy tablettát és nagy mennyiségű kokaint szállítottak a Hajógyári-sziget szórakozóhelyeire drogfutárok a holland drogkartelltől.
Elképzelhető, hogy valóban voltak olyan emberek, akiket bántalmaztak, esetleg a Dunába is dobhattak a hajógyári-szigeti szórakozóhelyek biztonsági őrei, ezért sértettek és tanúk jelentkezését várják.
A teljes cikket a keddi Magyar Nemzetben olvashatja.