Nem tud többet mondani, semmilyen információt nem tud adni a Dataplexről – így reagált a Magyar Nemzet kérdésére Kóka János, majd bontotta a vonalat. A volt gazdasági miniszternél arról érdeklődött a lap, nem tartja-e különösnek, hogy azt a határozatot, amely a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) Zrt. egyik rendszerének a Dataplexhez történő költöztetéséről szólt – összesen 170 millió forint értékben –, éppen azon a napon írta alá, amikor a Bajnai Gordon vezette Wallis Rt. leánycége megvásárolta a szerverhotelt üzemeltető Dataplexet.
Különös, hogy Kóka János menekül a Dataplex-ügyben feltett kérdések elől, egy 2005 májusában a Playboynak adott interjúban ugyanis arról beszélt, hogy a sógorától, Lepp Gyulától (a Dataplex-ügy egyik haszonélvezőjétől) megtanulta, hogy csak tisztességesen érdemes csinálni az üzletet, mert csak akkor alszik nyugodtan az ember. Kóka arra is kitért, hogy hála istennek az ő vagyongyarapodása nyitott könyv, s leginkább arra büszke, ahogyan elérte a gazdagságot. Mindezek fényében érthetetlen, miért hallgat az ügyben az egykori gazdasági miniszter.
Mint arról pénteken a lap beszámolt, minden jel arra utalt, hogy mielőtt a Bajnai vezette Wallis-csoport megvette volna a szerverhotelt, már megvolt a forgatókönyv a cég állami megrendelésekkel való „kitömésére”, amelyek jelentősen növelték annak forgalmi értékét. A Mavir-ügyleten túl más állami cégekkel kötött szerződések is gyarapították a nem sokkal később már offshore cégeken keresztül Bajnaihoz és Kókához is köthető Dataplex kasszáját. Az SZDSZ-es gazdasági miniszter felügyelete alá tartozó állami cégek közül egyebek mellett a Magyar Posta és a MÁV Informatika is kirívóan előnytelen szerződést kötött a céggel, utóbbi például úgy utalt több mint százmillió forintot a szerverhotelnek, hogy semmilyen ellenszolgáltatást nem kapott érte.
Részletek a Magyar Nemzet szombati számában.