Megírt ukázokkal szabadulnának Simontól a szocialisták

A birtokunkba került kommunikációs sztenderd hangsúlyai: magánember, kilépett, ő tud válaszolni.

MNO
2014. 02. 12. 20:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MSZP-ben kizárólag a párt hivatalos álláspontja mentén lehet nyilatkozni Simon Gáborról. A volt szocialista elnökhelyettes nem tudott elszámolni az osztrák számláján elhelyezett 240 millió forintról. Az ügy kipattanását követően felfüggesztette minden pártfunkcióját, majd ki is lépett az MSZP-ből.

Azóta Simon és a szocialisták is hallgatnak arról, honnan szerezte a politikus a hatalmas vagyont, a Simon-ügyben nyilatkozó MSZP-sek viszont egy előre megírt séma alapján szólalhatnak meg. A portálunk birtokába került „kommunikációs sztenderd” szinte kitörli Mesterházy korábbi jobbkezének nevét az MSZP szótárából. A dokumentum többször is hangsúlyozza: Simon immár magánember, ő és a párt útjai szétváltak. A hivatalos álláspont alapján a nyilatkozónak ki kell emelnie, mostantól semmi közük egykori párttársukhoz, gyakorlatilag magára hagyják Simont.

Az MSZP a nyilatkozók számára előírt kommunikációs sémában jelzi: a gyanús ügyben mostantól magát a politikust keresse mindenki, és végezetül még egyszer kiemelik, a magánember Simonnak immár nincs köze a szocialistákhoz.

A nyilatkozói káté kapcsán megkerestük a dokumentumot jegyző Lukács Zoltánt, de az MSZP frakcióvezető-helyettese cikkünk megjelenéséig nem reagált kérdéseinkre.

A Baloldali Ifjúsági Társulás egyik alapítója, országos titkára, alelnöke, majd 1995 és 1997 között elnöke volt. 1994-től MSZP-tag. 1996-tól az országos választmány tagja, 2001-től a választmány elnökhelyettese. 2000-től a Baloldali Tömörülés platform alelnöke, jelenleg vezetőségi tagja. 1998–2000 között az MSZP honlapjának a főszerkesztője volt. 1998–2002 között az MSZP Budapesti Területi Szövetségének elnökségi tagja, 2002–2004 között, az országos választmány elnökévé történő választásáig, alelnöke.

Az országos választmány elnöke 2004 októberétől. Az 1994. és 1998. évi országgyűlési választásokon képviselőjelölt. 2002 áprilisában a fővárosi területi listáról szerzett mandátumot. Május közepétől a foglalkoztatási és munkaügyi, valamint az informatikai és távközlési állandó parlamenti bizottságokban dolgozik, továbbá több parlamenti eseti bizottságban vállalt feladatot. 2006-ban a főváros 26. egyéni választókerületének országgyűlési képviselőjévé választották. 2012-től az MSZP elnökhelyettese.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.