Tóbiás József szocialista frakcióvezető-helyettes szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a helyszín szimbolikus, hiszen 2012. január 2-án ott tüntettek először közösen az ellenzéki pártok és mozgalmak a hatályba lépő alaptörvény ellen.
A jövő vasárnapi tüntetésen – ahogy azt a rossz idő miatt elmaradt március 15-ei demonstrációra is tervezték – a baloldali közös lista első öt helyén álló politikus mond beszédet: Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke, Szabó Tímea, az Együtt–PM társelnöke, Bajnai Gordon, az Együtt–PM szövetség vezetője és Mesterházy Attila, a MSZP elnöke.
A szocialista politikus elmondta, a szónoklatok a választásokig még hátra lévő hét nap és az azt követő négy év feladatairól szólnak majd.
Tóbiás József azt mondta: mindenkit várnak, aki kormányváltást akar, és azt szeretné, hogy „a társadalom többsége ne legyen kirekesztve a hatalomból”.
Székely Sándor, az Együtt–PM szövetség részét képező Szolidaritás mozgalom társelnöke közölte: büszke arra, hogy a 2012 januári tüntetést a Szolidaritás szervezte.
Bár sokan már akkor tudták, hogy az „Orbán-rezsim” leváltásához teljes összefogásra van szükség, mégis két év kellett ahhoz, hogy a közös listával létrejöjjön a „kormányváltó erő” – jegyezte meg.
Székely Sándor szerint „ez a csapat képes arra, hogy ezt a rezsimet elküldje, és megállítsa azt a vonatot, amely Magyarországot Kelet felé viszi”. „Március 30-án meghúzzuk a vészféket, április 6-án pedig ki fogjuk dobni a masinisztákat erről a Kelet felé száguldó vonatról” – jelentette ki.