Dancsó József hozzátette: a megállapodásokat a MÁK budapesti, illetve megyei igazgatóságai kötik meg a jelöltek kezdeményezésére. A kincstár adatai szerint szerdán 14 óráig 572 egyéni jelölt kezdeményezte a megállapodás megkötését, 563-an aláírták a megállapodást, kilenc jelölt esetében előkészítés alatt állt. Nyolcszáz jelölt lemondott a jelölőszervezet javára a támogatásról. A kincstár elnöke kérdésre elmondta: a támogatás összegét a választói akarat befolyásolására alkalmas célra lehet használni, például szórólap, plakát készítésére vagy terembérlet fizetésére. Az összeget tartalmazó kincstári kártyák a választás napján, április 6-án 19 óráig érvényesek – tette hozzá. Megjegyezte: annak a jelöltnek, aki nem éri el a szavazatok két százalékát, vissza kell fizetnie a felhasznált kampánytámogatást. Ezt a kincstár ellenőrizni fogja.
További kérdésre azt mondta: ha a kampányköltségről szóló számlák formailag rendben vannak és megfelelnek a választási eljárási törvénynek, a kincstár elfogadja őket. „Nem az a kötelességünk, hogy kampányeseményekre járjunk, és feltételezzük, hogy egy adott képviselőjelöltnek olyan nagy a választókerülete, hogy akár száz fórumot tudott tartani” – fogalmazott. Kitért arra is, hogy a pártok kampánytámogatásának átutalása folyamatban van, a jelölőszervezeteket azonban nem a kincstár, hanem az Állami Számvevőszék ellenőrzi majd.
A kampányköltségek átláthatóvá tételéről szóló törvény szerint az egyéni képviselőjelölt egymillió forintos állami támogatásra jogosult a választási kampányhoz, de le is mondhat jelölőszervezete javára az összegről. A listát állító pártok számára a támogatás alapja 995 millió forint, ebből egyéni jelöltjeik számától függően 15-60 százalékot használhatnak fel.