Kocsis Máté a sajtótájékoztatón megismételte: a kormánypártok magyarázatot követelnek az ügyben és azt, hogy a baloldali vezetők ne titkolózzanak. Kocsis Máté arra is reagált, hogy a Magyar Nemzet információi szerint az MSZP volt elnökhelyettese azt vallotta: nem a sajátja volt az osztrák bankban tárolt több mint negyedmilliárd forint értékű valuta, hanem vagyonkezelésre került hozzá.
Kinek a vagyonát kezelte Simon Gábor 2008 óta? Ki bízott meg ezzel a feladattal egy vagyonkezelési gyakorlattal nem rendelkező parlamenti képviselőt? – tette fel a kérdést a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Azt is mondta, hogy már 36 napja nem kaptak választ arra, mit tudnak a baloldal vezetői arról, honnan van a szerdán előzetes letartóztatásba helyezett Simon Gábor eltitkolt pénze. Nehéz elhinni ugyanis, hogy Gyurcsány Ferencnek, Bajnai Gordonnak és Mesterházy Attilának nincs információja a „feketepénzekről” – tette hozzá.
Kocsis közölte: miután tudni lehet, Simon eltitkolt pénze 2008-ban „keletkezett”, világossá vált, hogy hazugság az az állítás, amely szerint a pénz nem Simon politikai életéhez kötődik.
Rogán Antal Fidesz-frakcióvezetőhöz hasonlóan ő is úgy nyilatkozott, egyre erősebb a gyanú, hogy „példátlan bűncselekmény-sorozat” történt, hogy „nem magányos elkövetővel állunk szemben”, és hogy „a baloldal pénzéről” lehet szó.
A tájékoztatón Rubovszky György, a parlament mentelmi bizottságának KDNP-s elnöke megerősítette: a testület március 24-i ülésére – miután nem ment el a korábbira – ismét meghívták Mesterházy Attilát, az MSZP elnökét, hogy válaszoljon a Simon-ügyben feltett kérdésekre.
A kereszténydemokrata politikus kizártnak nevezte, hogy Mesterházy elfogadhatta a hamis vagyonnyilatkozatokat leadó Simon Gábor „naiv válaszát” a pénzről. Az egész baloldal falaz az ügyben – mondta.
Felidézte egyúttal Simon Gábor eredeti „védekezését”, vagyis hogy nincs olyan rovat a vagyonnyilatkozati űrlapon, ahová beírhatta volna az összeget. Vagyonkezelésről akkor még szó sem volt – tette hozzá, megjegyezve, hogy ha pedig valóban vagyonkezelést végzett, akkor fel kellett volna tüntetnie ezt a tevékenységét, annak tartalma nélkül – jegyezte meg.
Szerdán a Pesti Központi Kerületi Bíróság előzetes letartóztatásba helyezte Simont. Az MSZP volt elnökhelyettesét adócsalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsítják. A bíróság úgy véli, hogy alapos a gyanú, hogy a vádlott megszökhet, meghiúsíthatja a bizonyítási eljárást, és fennáll a bűnismétlés veszélye. A vádlott és ügyvédje fellebbezést nyújtott be – mondta Póta Péter, a Fővárosi Törvényszék szóvivője. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) március 11-én kezdeményezte Simon előzetes letartóztatását
Február 4-én a Magyar Nemzet írt elsőként arról, hogy Mesterházy egykori helyettese, Simon Gábor évek óta hatalmas, csaknem 250 millió forintos vagyont parkoltat egy osztrák pénzintézet számláján, amelyet nem tüntetett fel egyetlen vagyonnyilatkozatában sem. Azóta a politikus kilépett a szocialista pártból, lemondott mandátumáról, az ügyészség pedig február 18-án gyanúsítottként hallgatta ki.
Mint arról a Hír Televízió beszámolt, a Magyar Nemzet által feltárt 250 millió forintnyi valután felül további 75 millió forint értékű valutát helyeztetett el egy fővárosi bankfiókban Simon. A bukott szocialista politikus a számlanyitásnál hamis útlevelet adott egy ismerősének. A televízió információi szerint Mesterházy egykori helyettese 250 ezer eurót helyezett el a MagNet Bankban a fővárosban. A politikus vagyonnyilatkozatában ez az összeg sem szerepel.
A nyomozó hatóság március 10-ai közlése szerint Simon egy régebbi ismerősét kérte meg arra, hogy a más nevére szóló, de Simon saját személyi adatait tartalmazó okmány felhasználásával nyisson neki számlát. Az Index korábban azt írta: a hamis útlevél Welsz Tamás páncélszekrényéből került elő házkutatásnál. Az okmányt Simon Gábor fényképével állították ki egy bizonyos Gábriel D. bissau-guineai állampolgár részére. Az MNO úgy tudja: a Gábriel D. a Gábriel Derdák rövidítése, Simon Gábor a hamis útlevélben édesanyja, Derdák Erzsébet vezetéknevét használta.