Az ötpárti ellenzéki szövetség a háziorvosok praxispénzének növelését és az egészségügyi dolgozók külföldre vándorlásának megállítását ígérte. Az MSZP-s Tukacs István azt mondta: kormányra jutva azonnal 20 százalékkal, a ciklus végéig 100 százalékkal emelnék a háziorvosi praxispénzt, arra törekednének, hogy mindenki a lakóhelyéhez lehető legközelebb tudja igénybe venni a kórházi és szakellátást, életpályamodellel akadályoznák meg az orvosok és szakdolgozók elvándorlását, valamint könnyítenék a nyugdíjasok, a gyerekek és a krónikus betegek gyógyszerhez jutását.
A Fidesz az MTI-hez eljuttatott közleményben azt írta: „a Gyurcsány-koalíció” kormányzása alatt épp az ellenkezőjét csinálta annak, amit ígérgetett – hatezer egészségügyi dolgozót „üldöztek el az országból”, csökkentették a fizetésüket, a kórházakat eladósították és „kivéreztették”. Sok kistelepülés háziorvos és gyermekorvos nélkül maradt.
Hozzátették: ez a kormány bebizonyította, hogy képes megteremteni az egészségügyi dolgozók béremelésének pénzügyi feltételeit. Az egészségügy volt az első, ahol béremelési program indult, amelynek ma már részesei az ápolók, az orvosok, a szakorvosok, a háziorvosok, a mentőorvosok, a védőnők, a fogorvosok, a rezidensek, a gyógyszerészek és a házi gyermekorvosok is – sorolták, kiemelve: az egészségügyben ma a rendszerváltás óta legnagyobb, 300 milliárd forintos fejlesztés zajlik, és csökken a kórházak adóssága.