Így adna tisztább képet a Terror Háza Múzeum

Magyarország 1944-es megszállásáról és Budapest 1944–45-ös ostromáról gyűjt adatokat a Terror Háza Múzeum.

MD
2014. 03. 04. 9:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1944. március 19-én Magyarországot megszállta a náci Németország, melynek következtében több ezer ember vesztette életét, vagy vált üldözötté, fogollyá, akiknek neve nem ismert. A Terror Háza Múzeum szeretne hiteles képet nyújtani a tragédiáról, ezért felhívásban kér mindenkit, akik „ hitelt érdemlő adatokkal tudják bizonyítani, hogy hozzátartozójuk, ismerősük a megszállás áldozatává vált, vagy kutatásaik eredményeként az áldozatokra vonatkozó adatok birtokába jutottak”, hogy tudassák a múzeummal.

A felhívás másik része az 1944. december 30. és 1945. február 13. között zajló budapesti ostromra vonatkozik, melyben „ több mint 25 ezer polgári személy vesztette életét”. Az intézmény erről is adatokat vár azoktól, „akiknek a hozzátartozójuk, ismerősük az ostrom alatt Budapesten életét vesztette és nyughelyük ismeretlen”.

A Terror Háza Múzeum mindkét felhívásra e-mailben várja a jelentkezőket. Az intézmény a beérkező adatokat minden esetben tudományos vizsgálat tárgyává teszi.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.