Németh Csaba a 3,2 milliárd forintos európai uniós támogatással megvalósult projektet ismertető sajtótájékoztatón hozzátette: a háromszintes, 4750 négyzetméter alapterületű épületben azokat a kórházi osztályokat helyezik el, amelyek legjobban kötődnek a diagnosztikai blokkhoz és az intenzív ellátáshoz.
Az új szárnyat pénteken Orbán Viktor részvételével adták át. Mint a miniszterelnök elmondta, a most kibővült szekszárdi kórház, amely 2013-ban 880 millió forintos állami adósságkonszolidációban részesült, 140 ezer ember számára nyújt a 21. századhoz méltó ellátást. „Végre az a szégyenteljes helyzet is megszűnik, hogy van Magyarországnak olyan megyéje, ahol nincs mri berendezés, Tolna megye többé nem ilyen – hangsúlyozta a miniszterelnök. – Magyarország ma már jobban teljesít az egészségügy területén is, mint korábban, de még nem elég jól. Vannak egészségügyi intézmények, amelyek segítségre szorulnak a jövőben is.”
A gasztroenterológiai osztály endoszkópos laboratóriuma már az új szárny alagsorában várja a betegeket, március végén, április elején az ideggyógyászati osztályt, májusban pedig a kardiológiai osztályt helyezik át az új épületbe. Ezzel párhuzamosan a jelenleg Szekszárd-Palánkon működő, krónikus betegeket gondozó belgyógyászati osztályt is a központi, Béri Balogh Ádám utcai épületegyüttesbe költöztetik – mondta.
Az orvos igazgató tájékoztatása szerint a projekt keretében a 93 ágyas új szárny mellett a műtőblokkban elhelyezkedő központi intenzív osztályt 12 ággyal bővítették. Emellett fejlesztik a műtőket, ahová egyebek közt altatógépeket és informatikai eszközöket vásárolnak. A számítástechnikai fejlesztésnek köszönhetően az orvosok számára műtét közben is látható lesz a betegről készült röntgen-, ultrahang- vagy ct-felvétel.
Jelentősen bővül a kórház diagnosztikaieszköz-állománya: négy ultrahang- és három röntgenkészülék mellett mri (mágnesesmagrezonancia-képalkotó) berendezést is vásárolnak. A mintegy 270 millió forint értékű műszer várhatóan három hónap múlva érkezik meg a mintegy 200 ezer ember ellátásáért felelős szekszárdi kórházba, amelynek betegei eddig Pécsre vagy Kaposvárra jártak mri-vizsgálatra.
A beruházás jelentős lépés a pavilonrendszerű, jelenleg tíz épületben működő kórház tömbösítésében, mivel ma az a fontos, hogy a drága kórházi technológiát koncentráltan lehessen alkalmazni a gyógyításban – mondta Németh Csaba.
Kitért arra is, hogy a tömbösítés további lépése, hogy a kórház 2. számú belgyógyászati osztályának helyet adó A épületet függőfolyosóval összekötik a műtőblokkal. A mostanihoz hasonló nagyságrendű beruházást igénylő távlati terv az, hogy a tüdőgyógyászati, onkológiai és a kórház 3. számú belgyógyászati osztályát is az új szárny közelében helyezik el.