Egyebek mellett erről nyilatkozott a Magyar Nemzetnek Zamecsnik Péter, Hernádi Zsoltnak, a Mol elnökének védője, aki kitért az ügyfelét nem érintő Sanader-ügyben tapasztalt anomáliákra, a védencével szemben kibocsátott Interpol-körözésre, és arra a pótmagánvádas eljárásra is, amely az olajcég vezetője ellen indult.
Az ügyvéd annak kapcsán tájékoztatott a folyamatban lévő ügyekről, hogy a horvát legfelsőbb bíróság Zágrábban hétfőtől öt napon át másodfokon tárgyalja a volt kormányfő vesztegetési perét, amelynek vádirata szerint Sanader a horvát és a magyar olajtársaság, az INA és a Mol együttműködéséről 2009 elején aláírt megállapodásért cserébe ötmillió eurót fogadott el.
Zamecsnik Péter álláspontja szerint az európai közösség joggyakorlatára figyelemmel felfoghatatlan a horvát igazságügyi szerveknek azon eljárása, amelyben az idézés mellőzésével, többek között a Sanader-ügyben hozott elsőfokú ítéletre hivatkozva rendeltek el Interpol-körözést Hernádi Zsolttal szemben.
A Sanader-perről szólva az ügyvéd azt hangsúlyozta, hogy a vesztegetés vádjával folytatott ügyben az elsőfokú bíróság csak az általuk passzív félként, a pénz elfogadójaként megjelölt kormányfő szerepével foglalkozott, és jogtörténeti ritkaságként a másik fél, az aktív vesztegető hiányában is elmarasztalta a volt kormányfőt.
Mint mondta: a bíróság feltételezett összefüggések alapján, megalapozottság nélkül egy olyan közgazdasági helyzetet vázolt fel, ami akkor és korábban sem létezett, az ügy súlyához képest nem vettek igénybe gazdasági, pénzügyi szakértőket, a védői oldal indítványait pedig figyelmen kívül hagyták.
A pótmagánvádas magyarországi eljárásról szólva a védő úgy vélte: az abban foglalt károkozás vádja valóban érdemi kérdés lehet, mert a horvát magatartás kimutatható veszteséget jelentett a részvényeseknek, így Magyarországnak is.
Az ügyvéddel készült teljes interjút a Magyar Nemzet szombati számában olvashatják.