A kormánypárti politikus a baloldali kormányok és a jelenlegi kabinet családpolitikáját összevetve azt mondta: az előbbiek a családtámogatás rendszerét leegyszerűsítették és segélyszerűvé tették, a mostani kormány ezzel szemben kiépítette és megerősítette azt. Szólt arról is, hogy fokozott védelmet biztosítottak a házasság intézményének. Megjegyezte: az egyneműek kapcsolatát egy másfajta kapcsolatnak, közösségnek tekintik, abból ugyanis „viszonylag kevés gyermek születik”.
Harrach Péter a kormány legfontosabb intézkedései közé sorolta a családi adókedvezmény bevezetését és bővítését, a gyes újra hároméves időtartamra növelését, a bölcsődei férőhelyek fejlesztését. Kitért arra, hogy a kismamákat foglalkoztatók kedvezményt kapnak, lehetőséget teremtettek a nők 40 év szolgálati idő utáni nyugdíjba vonulására, növelték a családi napközik férőhelyeinek a számát.
Harrach Péter felhívta a figyelmet az Erzsébet-programra, és a családtámogatás elemei közé sorolta a rezsicsökkentést, valamint a devizahitelesek problémáinak „részleges megoldását” is.
A kormánypárti frakcióvezető a következő ciklusra szóló terveik között említette az otthonteremtés bővítését és a napközbeni gyermekfelügyelet további fejlesztését. Utóbbira példaként hozta a klasszikus bölcsődei férőhelyek mellett a munkahelyi bölcsődék számának növelését és a családinapközi-formák fejlesztését. A kereszténydemokrata politikus úgy fogalmazott: az a tapasztalat, hogy azokban az országokban, ahol a gyermekvállalási kedv erősebb, ahhoz a gyermekfelügyeleti rendszer kiépítése nagyban hozzájárult.