Török: Konrádék hozták a kétharmadot és a nácikat a parlamentbe

Az MSZP volt szóvivője elhajtaná Konrád Györgyöt és tanácsadói körét az MSZP közeléből.

GB
2014. 04. 15. 18:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A komoly választási vereséget követően elkezdődött a felelőskeresés a baloldali táborban. Az olykor vagdalkozásba átcsapó folyamatos vita kedden sem csitult. Török Zsolt, a bajai videóbotrányba belebukó volt szocialista szóvivő a Facebookon osztotta párttársait és az MSZP tanácsadóit.

„Braun és társai a párton belül, Konrád György és társai azon kívül rendelkeznek sok jó tanáccsal, ötlettel. Csak már nem nagyon van több liba, hiába lenne még pár ötletük” – vetette oda Török. Majd a kommentekre reagálva így folytatta: „Akik nekünk tanácsokat adtak és erőszakosan erőltették az összefogást, azok sok kárt okoztak már. Szerintem ők hozták el eddig 2 alkalommal a Fidesz 2/3-át és a nácikat a parlamentbe. Vonuljanak vissza! Elég volt már Konrád Györgyből, aki nagyon okos és nagyon tisztelem, csak elment mellette a világ. És tudomásul kell venni, hogy a Nagykörúton kívül is élnek emberek. Sőt, vidéken is! Én meg inkább azt a 9,5 milliót képviselném és nem ezt a szűk kört. Volt nekik is pártjuk: azt is szétverték. A miénket hagyják már békén!!!”

Fodor Gábor, a liberálisok elnöke azt írta ki a bejegyzés kapcsán: „Nagyon szomorú látni, hogy Schiffer András az LMP-elnöke és Török Zsolt volt MSZP- szóvivő kedélyesen mondja fel a szalon és kevésbé szalon antiszemita szlogeneket a Facebookon".

„Egy tegnapi bejegyzéshez érkezett több tucat hozzászólás közben írtam pár gondolatot, amelyben nem akartam senkit megsérteni. Véleményem azonban továbbra is az, hogy széles rétegekhez, sok emberhez eljutó politikára és minél több ember véleményének figyelembevételével kialakított új megoldásokra van szükség” – írja a Facebookon Török Zsolt. A korábbi szocialista szóvivő azonban megjegyezte: nem szeretné, ha bárki bármi mást is belemagyarázna hozzászólásába. „Azt visszautasítom” – zárul a bejegyzése.

Lendvai Ildikó, az MSZP prominense az ATV Egyenes beszéd című műsorában három hasonlattal világította meg, mit kell tennie az MSZP-nek. Hangsúlyozta, hogy a pártban először is elő kell szedni a lejátszatlan vitákat. „Ez a rendpárt, nem rendpárt, a demokráciáról szabad-e beszélni vagy nem szabad beszélni. Félreértés ne essék, örülök, hogy Attila, az elnökünk ezt helyre tette, de azért a vita még él, hogy akkor merre kell nekünk menni. Ez, mondjuk, a szőnyeg alól való előszedése a dolgoknak” – hangsúlyozta. „A másik: ilyenkor az ember, ha már a vendégek nem szívesen jönnek, akkor át is rendezi a szobát. Meg kell nézni, hogy a belső működési elvünk rendben van-e, a szakmával, a médiával való kapcsolataink, az érzelmi és közösségi vagy közösségteremtő képességünk rendben van-e. Ez a belső átrendezés kérdése” – magyarázta a politikus. Hozzátette: „És végül – bár ez ugye párhuzamban szokott lenni egy rendes takarításnál: az ember kinyitja az ablakot. Egészen újrarendezi a külvilággal való kapcsolatait, segít mozgalmak elindításában, nem úgy, hogy ő ül a tetejére, hanem valahogy segít összekapcsolódni azoknak a társadalmi mozgásoknak, amikre egyre nagyobb szükség lesz.”

Konrád György író, SZDSZ-alapító és balliberális királycsináló korábban a budapesti főpolgármesterség ügyében Bajnai Gordon mellett tette le a garast Horváth Csabával szemben. Az ATV-nek adott interjújában azt mondta: Tarlós István legyőzésére az MSZP emberénél alkalmasabbnak tartja Bajnait, de Kuncze Gábort és Bokros Lajost is. Konrád szerint a helyhatósági választáson még fontosabb a jelölt személyisége, mint a parlamentin, s azt mondta, hogy Horváth Csabával ugyanúgy biztos lenne a bukás, ahogy Mesterházy Attilánál is előre lehetett tudni, hogy alulmarad.

Ismert: a volt SZDSZ-es politikus Balatonszárszón is azt javasolta az MSZP elnökének, hogy a kampányban inkább pedálozzon a „kormányzásra készülő” Bajnai mögött. Bajnai Gordon pedig veszprémi fórumán maga jelentette ki, hogy olyan jelöltre lesz szüksége ősszel a „demokratikus ellenzéknek”, aki képes elnyerni „nagyon sokféle fővárosi szavazó bizalmát”. 2012-es zászlóbontásakor, a Milla színpadán pontosan ugyanezzel érvelt saját miniszterelnök-jelöltsége mellett is.

Balliberális oldalról komoly össztűz zúdult Horváth Csabára, az MSZP fővárosi első emberére. A legfrissebb beszólás meglepő módon a szocialisták irányából érkezett. A sajtót szinte kínosan kerülő Ron Werber a Blikknek adott interjút, amelyben keményen nekiment a politikusnak. A párt fővárosi frakcióvezetője korábban azt mondta a kampánygururól, hogy nem látta őt a választás óta a párt székházában, hozzátéve, hogy Werber konfrontációi nem segítették a kampány menetét. Az izraeli tanácsadó erre föl javasolta Horváthnak, hogy „nézzen inkább tükörbe, és latolgassa azt, hogy ő mit tett a kampányért, ahelyett, hogy mások teljesítményéről papolna”.

Idáig a baloldali összeborulás szereplői közül kizárólag a Bajnaihoz közelállók vették célba Horváthot. Karácsony Gergely például úgy fogalmazott: az MSZP jelöltjével „nincs esélye nyerni a demokratikus ellenzéknek”, ezért olyan jelöltet fognak csak támogatni, aki bírja a teljes „demokratikus szavazói közösség támogatását, és felvállalja a baloldal megújítását”. Ennek kapcsán a Heti Válasz már azt írta: azzal, hogy a PM kihátrált Horváth mögül, azt szeretnék elérni, hogy Bajnai főpolgármesterként folytassa a politizálást. Horváth ezt követően homályos magyarázkodásba kezdett: rejtélyes felmérésekről beszélt, amelyek szerinte azt bizonyítják, hogy ő lenne a jobb jelölt, az M1 Híradója azonban hiába kérte napokig, a szocialisták nem mutatták meg a kutatásokat. Megszólalt viszont az ügyben Bajnai pártszövetségének egyik politikusa, Juhász Péter, s azt mondta: nekik önállóan kell beleállniuk majd az önkormányzati kampányba. Beszédes az is, hogy az összeborulók az EP-választást már külön-külön célozzák meg.

A baloldalon Mesterházy Attila személye is komoly vitákat szült, a párt választmányi ülésén keményen bírálták a szocialisták elnökét, és felmerült a lemondása is, bár Mesterházy szerint erről szó sem volt. Fetser János orosházi MSZP-elnök egyenesen alkalmatlannak nevezte, és MSZP-s nyilatkozók szerint  Lendvai Ildikó, Kovács László, Szekeres Imre és Braun Róbert is Mesterházy lemondása mellett érvelt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.