Értesüléseik szerint hat nappal a választások után az MSZP választmányi ülésén zárt ajtók mögött döntöttek erről. Horváth ugyanis korábban felajánlotta, hogy lemond a jelöltségről, ha a személye lenne az akadálya a közös ellenzéki jelöltállításnak.
Ennek ellenére szerdán is azt mondta, ő az MSZP jelöltje, és többször kitért a válaszadás elől, hogy hátralépne-e egy közös ellenzéki jelölt javára. A Híradó értesüléseit az Index.hu írása is megerősíti, mely szerint baloldali pártok beállnának az LMP mögé.
Az alkalmi szövetségkötés ötletét Schiffer András kabarénak nevezte. – Az LMP-nek időben lesz főpolgármester-jelöltje, lehet hogy már nyáron, de a párt számára jelenleg nem az az elsődleges feladat, hogy annak kijelölésével „bohóckodjunk” – mondta újságírók előtt Schiffer.
Az LMP társelnöke megköszönte Molnár Zsoltnak a kitartó udvarlást a főpolgármester-jelöltséget illetően. Úgy tűnik, dugába dől a szocialisták azon terve, hogy támogatásért cserébe átengedjék a posztot az ökopárt egyik politikusának vagy egy párthoz közel álló civilnek az őszi budapesti főpolgármester-választáson.
„A szocialista pártnak is tudomásul kellene vennie, hogy azok, akik ilyen másfél év után, amin az LMP keresztülment, az LMP-re adták a voksukat, főleg Budapest belső kerületeiben, azok pontosan arra az önálló politikára szavaztak, amit az LMP felmutatott vérveszteségek árán az elmúlt egy évben” – fogalmazott Schiffer az ATV reggeli műsorában.
„Én is az Indexen olvastam” – reagált Szél arra a cikkre, amely szerint az MSZP kész lenne beállni az LMP főpolgármester-jelöltje mögé, ha olyan embert választanak, aki számukra is elfogadható és aki nem kritizálta durván a szocialistákat.
Az LMP-s képviselő az ATV Egyenes beszéd című műsorában elmondta: az MSZP-nek a saját sorait kellene rendeznie és nem más pártokat befolyásolni. Nonszensznek nevezte, hogy régi jó szocialista módszer szerint a sajtóban megüzenik, kit támogatnának. 2009 óta a politikai ellenfelek kívülről próbálnak minket szétverni gáláns és nem gáláns ajánlatokkal – tette hozzá Szél. A politikus hangsúlyozta: az LMP az EP-választásra készül és a vidéki bázisát szeretné megerősíteni.
A baloldalon már számos forgatókönyv és név felvetődött a főpolgármesteri poszton: Bajnai Gordon, Horváth Csaba, Karácsony Gergely, „híres civilként” pedig Alföldi Róbert és Kulka János neve is szóba jött. Egyelőre azonban csak a Fidesz–KDNP jelöltje, Tarlós István indulása tűnik biztosnak.
Korábban az is kiderült, hogy az Együtt–PM nem támogatja az MSZP-s Horváth indulását – írta a Népszabadság –, szerintük ő nem győzi le Tarlóst. A lehetséges jelöltek között van a PM-es Karácsony Gergely, aki azt mondta: biztos, hogy az Együtt–PM-nek lesz saját jelöltje, de csak az EP-választás után derülhet ki, hogy ki mögé tudna egységesen felsorakozni a baloldal.
Ugyanakkor Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke úgy nyilatkozott: bár nem látják indokoltnak, hogy más párt adja a főpolgármester-jelöltet, természetesen várják a személyi javaslatokat – írta a Népszabadság, hozzátéve: forrásaik szerint Horváth sem ragaszkodik „görcsösen” a jelöltséghez.
A napilap több forrása is azt állította, hogy az MSZP korábbi vezetőinek köréből Tóth József angyalföldi polgármester bevetése mellett is szólnak érvek. A Népszabadságnál úgy tudják, neki 2010-ben már felajánlották a lehetőséget, de nem élt vele; valamint Mesterházy figyelmébe ajánlották a jelenleg is sikeres baloldali polgármestereket: Szabados Ákost (Pesterzsébet) és Gajda Pétert (Kispest) mint lehetséges kihívókat, de erről érdemben még nem tárgyalt a pártvezetés.