Együtt skandált a szkinhedekkel Molnár Zsolt

Az MSZP budapesti elnöke nem csak „kíváncsiskodóként” volt jelen Göncz Árpád kifütyülésénél 1992-ben.

MNO
2014. 05. 07. 15:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elismerte a szocialisták kampányfőnöke, Molnár Zsolt, hogy jelen volt 1992. október 23-án Göncz Árpád akkori köztársasági elnök kifütyülésénél a Kossuth téren, de tagadja, hogy szkinhedekkel tüntetett együtt. Az MSZP-s politikusról a Magyar Nemzet közölt egy fotót, amelyet annak idején a balliberális 168 óra tett közzé. A felvételen felismerhető Molnár Zsolt, aki a bőrfejűekre jellemzően fejére húzta kapucniját. A 168 óra azok közé sorolta, akik kifütyülték a volt köztársasági elnököt.

A szocialista politikus kedden azzal védekezett, hogy gyakran hordott kapucnis pulóvert, hiszen a kispesti ultrákhoz tartozott, rendszeresen járt meccsekre is. Fontosnak tartotta azt is hangsúlyozni, hogy 1992. október 23-án esett az eső, így a kapucni az eső ellen is védett. Utólag azt állítja, hogy nem tüntetni ment a Kossuth térre, hanem barátaival együtt kíváncsi volt az állami megemlékezésre az 1956-os forradalom évfordulóján. Göncz Árpád egyébként a fütty miatt nem mondta el ünnepi beszédét, hanem néhány perc várakozás után levonult a parlament lépcsőjéről.

– Nem voltam szkinhed és nem voltak szélsőjobboldali kapcsolataim – állítja Molnár, aki szerint a képfelvétel csúsztatás, ezért jogi útra fogja terelni a szkinhedvádat, mivel bár a helyszínen ott volt, a mozgalmakhoz semmi köze.

A „kíváncsiskodó” Molnár Zsolt históriája sántít viszont a Hír TV birtokába került korabeli MTV-felvétel alapján: megtetszhetett neki a fütty utáni Kossuth téri hangulat, a helyszínt nem hagyta el Göncz távozása és a rendezvény vége után, hanem mintegy ötszáz tüntetővel együtt átvonult az MTV Szabadság téri székháza elé. A tömeg az MTV akkori elnökének, Hankiss Elemérnek a távozását, és a Híradó menesztett főszerkesztőjének a visszahelyezését követelte. A vágatlan felvételen látszik és hallatszik, ahogy a kapucnis Molnár Zsolt együtt skandálta a bomberdzsekis tömeggel, hogy „hazudtatok eleget”, illetve, hogy „szabad magyar tévét”.

A Népszabadság megkérdezte tőle, miért hallgatta el, hogy a Szabadság téren is ott volt. Erre azt válaszolta, hogy az újságírók csak a parlament előtti eseményekről kérdezték, és arról érdeklődtek, volt-e köze szélsőjobboldali szervezetekhez. Hozzátette: huszonkét év telt el, nem emlékszik pontosan, hogy mit csinált a Kossuth téri megmozdulás után, arra sem, miként keveredett haza. A cikk szerint Molnár Zsolt korábban tájékoztatta az MSZP vezetőit, így Mesterházy Attila pártelnököt is arról a fotóról, amelyre a Magyar Nemzet a cikkét alapozta.

Az MSZP elnöke kiáll kampányfőnöke mellett.

– Olyan már volt, hogy valakinek a fotója odakerül egy másik cikkbe. Ilyen dzsekim nekem is van, ha ez alapján valaki szkinhed, akkor elég sokszor, amikor fújt a szél, én is szkinhed voltam.

Molnár Zsolt egyébként nem került messze a parlamenti ülésteremben Sneider Tamástól, a szkinhed múltú radikális politikus mögött ül néhány sorral.

A Jobbik szóvivője, Mirkóczki Ádám kedden délután közölte: a párt az MSZP-től és az Alkotmányvédelmi Hivataltól is választ vár arra, hogyan vezethette a szocialista Molnár Zsolt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságát. A jobbikos politikus hozzátette, úgy látszik, az MSZP-nél törvényszerű, hogy „visszanyal a fagyi”, mert amikor korrupciót kiáltanak, akkor náluk robban egy nagy korrupciós botrány, amikor „eszement hisztériát keltettek és elkezdték démonizálni” Sneider Tamást, akkor hirtelen a saját csapdájukba esnek.

Soron kívüli vizsgálat indulhat

Soron kívül a legszigorúbb, C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzést kér magával szemben a Molnár Zsolt – írta a nol.hu szerdán. A szocialista politikus a lapnak elmondta: bár korábban kétszer is átvilágították, most azért kér születéséig visszamenő soron kívüli vizsgálatot, hogy igazolja, sosem volt kapcsolata szélsőséges szervezetekkel.

A Gyurcsány-párt szerint, ha hitelesek az előkerült archív felvételek, akkor a szocialista Molnár Zsolt nem lehet a nemzetbiztonsági bizottság elnöke. A DK szóvivője, Gréczy Zsolt azt mondta: ahhoz, hogy a baloldal erős alternatívájává váljon a Fidesznek, elvi kérdésekben következetesnek kell lennie. Párttársa, Vadai Ágnes, kedd este a Hír Televízióban még csak kellemetlennek nevezte, hogy Molnár részt vett 1992-ben a Kossuth téri tüntetésen.

A frakcióvezetők hétfő esti egyeztetésén a jobbikos parlamenti alelnök személyéről volt vita, az MSZP és az LMP nem értett egyet azzal, hogy Sneider Tamás a parlament alelnöke legyen. A szocialisták arra hivatkoztak, a politikus több alkalommal elismerte, hogy egy szélsőséges egri csoport vezető alakja volt. Az LMP pedig azzal érvelt, hogy egy múltbeli erőszakos cselekmény és az azt megállapító jogerős bírósági ítélet nem fér össze a Ház méltóságával. Az egyeztetésen végül kompromisszum született, és a képviselőcsoportok ennek eredményeként közösen indítványozzák, hogy az Országgyűlés válassza meg – mások mellett – a parlament alelnökének a Jobbik által jelölt Sneider Tamást. Az új Országgyűlés keddi ülésén Sneider Tamás megválasztását a kormányoldal és a Jobbik támogatta, nemmel szavaztak a szocialisták és a független képviselők, az LMP tartózkodott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.