„Vannak idők, amikor a hazát életáldozattal, vérrel és vassal kell védeni, ez volt a pápai 7-es huszárok ideje, és vannak idők, amikor a hazát munkaáldozattal és szavazatunkkal kell megvédeni, ez a nekünk kiszabott idő és a ránk jutó feladat” – fogalmazott a házelnök, arra kérve hallgatóságát, hogy április 6-aután vasárnap is tegyenek így. Kiemelte: az ezred tagjai a nagyapák, dédapák nemzedékébe tartoznak, akik „gyermekkorunkban még köztünk éltek, bár hátuk már meghajlott”, ám „a nemzetközi szocializmus hazai rendszere számára ők csak az imperialista háború katonái voltak, tetteiket nem tartották számon, áldozatukat semmibe vették, történetüket jobbára törölték a történelemből”. A huszár magyar katona volt azóta, hogy a Balkánról a Kárpát-medencébe helyeződtek a végvéri harcok. A huszárság elit alakulat volt, nem csupán tagjainak fizikai és lelki ereje, a gyors, merész harcmodora okán, de amiatt az önfeláldozásig tartó bajtársiasság, a „példátlan testületi szellem” miatt is, amely a huszárokat rendfokozattól függetlenül összekötötte.
„A pápai 7-es huszárezred nemzedékek számára jelentette a férfivá érés utolsó állomását, ahol bizonyíthatták a hazaszeretetet, nem pusztán a szavak, de a tettek erejével is”, ahol megtanultak vezetni és parancsot követni, felelősséget vállalni önmagukért és bajtársaikért.
A történelemből elő kell venni azokat az első és második világháborús hősöket, akik a katonai helytállásukkal példát adtak hazafiságból – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szombaton Ajkán, a magyar hősök napja alkalmából, a KDNP helyi szervezetének ünnepségén. Semjén Zsolt szerint az emlékezés ad példaképeket. „1917-ben, amikor megalkották ezt az emléknapot, még voltak példaképek” – mondta. Azóta azonban megváltozott a helyzet, manapság olyanok lettek a példaképek, akiket a média mint „celebeket” reklámoz - tette hozzá a KDNP elnöke. Mivé lesz a következő nemzedék, ha a celebek lesznek a példaképek? – tette fel a kérdést a politikus. Az emléknapok fontosak, mert „általuk adjuk meg a tiszteletet azoknak, akiktől annyi évtizeden át megtagadták”. Ha ezek az ünnepek országszerte általánossá válnak, akkor a magyarság méltó lesz történelméhez, amelyet egy évezreden keresztül a világ színpadán bemutatott – fogalmazott a miniszterelnök-helyettes.