Szegedi Csanád volt az első, aki komoly botrányt követően kiesett a sorból; ő volt az, akit egy felvétel szerint eltitkolt zsidó felmenőivel zsarolt meg egy volt jobbikos párttársa, akinek a származása titokban tartásáért Szegedi uniós pénzeket ígért. Az EP-képviselő párton belüli összeesküvésre és manipulált felvételre hivatkozott, és azt állította, hogy ő maga is csak ekkor szerzett tudomást felmenői származásáról, később aztán kiderült, hogy a párt vezetése is régóta tudott róla. Szegedi végül kilépett a Jobbikból, és miután némi segítséggel új identitást talált magának, teljes mellszélességgel pártja ellen fordult. Azóta a Jobbikon belül már csak úgy nevezik: „az áruló.”
A Jobbik EP-listavezetőjére, Morvai Krisztinára pedig a párton belül is „elszabadult hajóágyúként” tekintenek. Emlékezetes a legutóbbi Gaudi-ügy, aminek kapcsán a képviselő asszony egyszerűen közölte, őt nem köti semmiféle pártfegyelem. A botrány annak kapcsán robbant ki, hogy a Gaudi-Nagy által felheccelt emberek leköpték Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét, majd Gaudi-Nagy másnap rátett még egy lapáttal azzal, hogy közölte: örüljön, hogy ennyivel megúszta, hiszen „lámpavason szoktak lógni a hazaárulók". Morvai Krisztina jelen volt a rendezvényen, míg pártja elhatárolódott a történtektől, Morvai azt mondta, nem fordít hátat legjobb barátjának és harcostársának.
Vona EP-listás favoritja egyébként kis túlzással pont fordított utat járt be, mint Szegedi Csanád: ultraliberális radikális feminista aktivistából lett a Jobbik metéltfarkincájúzó, zsidózó kulcsfigurája. Morvai a Heti Válasz hasábjain erről azt mondta: nem volt elég népszerű a jogvédős projekt, nem tudta eladni a könyveit sem.
És itt a legutolsó ügy, a kémbotrányba keveredett Kovács Béláé, akit párttársai kiterjedt orosz kapcsolatai miatt csak Kágébélának neveztek; vele kapcsolatban egyre több olyan információ lát napvilágot, hogy tulajdonképpen bevásárolta magát a pártba. Hézagos önéletrajza egyébként is sok kérdést kellett volna, hogy felvessen a párt vezetőségében.
Amikor az MNO munkatársa Vona Gábor sajtótájékoztatóján rákérdezett, hogy pártelnökként érez-e felelősséget azzal kapcsolatban, hogy a Jobbik színeiben ilyen embereket sikerült az Európai Parlamentbe küldeni, Vona azt mondta: természetesen a Jobbik elnökeként felelősséget érez minden képviselőjelöltjének kiválasztásáért, mind azok munkájáért. Mint mondta, nagyon sok jelöltet választanak ki, van 23 országgyűlési képviselőjük, és reméli, jó sok EP-képviselőjük is lesz.