Harrach Péter hangsúlyozta: pártja a négy évvel ezelőttinél több olyan polgármester- és képviselőjelöltet indít – a nagyobb városokban kilenc polgármesterjelöltet –, akik a Fidesz–KDNP közös jelöltjei, ugyanakkor kevesebb önálló indulójuk van az őszi helyhatósági választáson. Hozzátette: a kereszténydemokraták fegyelmezetten, a célokat szem előtt tartva kötöttek szövetséget. Elmondta azt is: az egyeztetéseken elsősorban a választókerületi elnökök vettek részt, de ahol helyben nem született megegyezés – kevesebb mint tíz helyen –, ott pártelnöki szintű döntés született.
A frakcióvezető hangsúlyozta: a KDNP világnézeti pártként elvi kérdésekben nem köt kompromisszumot, és olyan megállapodásra törekedtek, amely biztosítja a keresztény értékrend képviseletét a közéletben. Elismerte, mind a pártján, mind a szövetségen belüli nézeteltérések vagy személyes ambíciók az önkormányzati választásokra való felkészülés során is okoztak feszültséget, ezeket azonban képesek voltak kezelni, szövetségük stabil. Közölte azt is: a KDNP az önálló indulás lehetőségével viszonylag kevés helyen, és elsősorban kistelepüléseken élt.
A KDNP által, de a párszövetség támogatásával induló polgármesterjelöltek között említette Puskás Tivadart (Szombathely), Habis Lászlót (Eger), Michl Józsefet (Tata), Bagdy Gábort (Budapest, XIII. kerület), Bús Balázst (III. kerület), valamint Hoffmann Pált (Tököl) és Karvalics Ottót (Barcs). A politikus szerint az önkormányzati választáson induló pártok helyzete és állapota között nagy különbségek vannak, ahogy fogalmazott, „a baloldal olyan képet mutat, mint a koncon civakodó hiénafalka”.
Kijelentette: ezek a pártok rossz irányt vettek, egy dekadens világnézet képviselőivé váltak. A szélsőjobbról szólva úgy fogalmazott: kormányzóképességük „enyhén szólva vitatható”. Hangsúlyozta: egy olyan kormányzó erő van, amely képes a nemzet és a magyar emberek érdekeinek hatékony képviseletére az önkormányzatok szintjén is.