Közleményében a nagyobbik kormánypárt azt írta, a kabinetnek továbbra is az egyik legfontosabb célja a foglalkoztatás növelése.
A KSH legfrissebb, pénteki jelentése szerint június-augusztusban 4,5 százalékkal, 177 ezerrel volt több a foglalkoztatottak száma, mint az előző év azonos időszakában. A 15-64 évesek foglalkoztatási rátája 3,4 százalékponttal, 62,4 százalékra emelkedett.
A Fidesz biztatónak nevezte, hogy egy év alatt 177 ezerrel nőtt a bérből és munkából élők száma, hogy napról napra egyre több ember találja meg helyét a munkaerőpiacon. Azt írták, ezzel párhuzamosan a munkanélküliség is csökkenő pályán van; 99 ezerrel kevesebb a munkanélküli, mint egy éve, és ez 2008 óta a legkedvezőbb adat.
A Fidesz szerint ez azt jelzi, hogy Magyarország jó úton jár, és a 2010-es kormányváltáskor végrehajtott gazdaságpolitikai fordulat egymás után hozza a jó eredményeket. Közölték ugyanakkor azt is, hogy amíg egyetlen olyan ember is van munka nélkül az országban, aki tud és akar dolgozni, addig „nem lehetünk elégedettek”.
Azt írták, a Fidesz-kormány egyik legfontosabb célja a foglalkoztatottak számának tartósan négymillió fölött tartása és a munkanélküliek számának további csökkentése. Folytatódnak a foglalkoztatási programok, és a tartós gazdasági növekedés is segíteni fogja, hogy még több ember éljen segély helyett munkából – áll a közleményben.
Czomba Sándor is szólt a KSH által közölt adatokról. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és munkaerőpiacért felelős államtitkára a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Jánkmajtison elmondta, ezekkel a foglalkoztatottsági adatokkal Magyarország az Európai Unióban „a hátsó élbolyból a középmezőnybe” lépett előre. „Ez egy óriási dolog, már nem a görögökkel, a spanyolokkal, vagy az olaszokkal versenyzünk az utolsó helyekért” – fogalmazott Czomba. Az államtitkár hangsúlyozta, az újonnan csatlakozó tagállamok közül egyedül Magyarország volt képes arra, hogy a gazdasági válság előtti időszak foglalkoztatottsági adatait produkálja.