Gyarapodó vádlottak?

Anyagi ellehetetlenülésre panaszkodtak a volt HM-es vezetők.

2014. 11. 18. 5:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nehéz megélhetésére, anyagi ellehetetlenülésére is panaszkodott legutóbbi vallomásában a tábornokper első-, másod- és harmadrendű vádlottja. Eközben vállalkozásaikon és korábbi kapcsolataik révén komoly vagyongyarapodásban lehetett részük az ügyészség által vesztegetéssel vádolt egykori honvédelmi minisztériumi vezetőknek. Az ügyészség vélhetően ezt is vizsgálhatja majd a tábornokper új eljárásában.

Mint az több helyen is megjelent a sajtóban, a több száz milliós hivatali vesztegetés ügyében folyó eljárás elsőrendű vádlottja, Lévai István Attila nemcsak a Honvédelmi Minisztérium védelemgazdasági főigazgatója és a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kereskedelmi igazgatója volt, hanem a cégadatok szerint tagja annak Sales One Kft.-nek is, amelynek egykori ügyvezetője többrendbeli csalás gyanújába keveredett.

Az egykori ügyvezetőről a cég honlapján azt írják, már nem irányítja a társaságot, mert igazak azok a hírek, hogy kis- és közepes magyar vállalkozásokat vágott át, amelyek a kétezres évek közepe óta hiába próbálnak behajtani rajta több tíz milliós tartozásokat. A vállalkozó korábbi cégébe bevásárolta magát a csúfosan bebukott „nemzeti légitársaság”, a Sólyom is, hogy többek között étolajat tudjon forgalmazni. Nem kevésbé érdekes cég a Bridge to Europe Kft. sem, amelyben Lévai szintén társtulajdonosként jelent meg. Lévai társa ebben a vállalkozásban az a Csákó Sándor, akiről a hatalmas üzleti lehetőségekkel kecsegtető, úgynevezett letelepedési kötvénnyel kereskedő egyik offshore cég ügyletei kapcsán cikkezett a sajtó.

A tábornokper harmadrendű vádlottjánál, Nemes Dénesnél is lehetne mit keresni, ha az ügyészség vizsgálná a vagyongyarapodást. Az érdekeltségébe tartozó, felszámolás alatt álló Brandhouse Kft.-nek ugyanis a honlapja szerint nemrég még volt egy negyvenhektáros területe a Kiskunsági Nemzeti Park bugaci területe közelében, ahol több száz milliós, európai uniós támogatással ökopark néven különféle turisztikai attrakciókat hoztak létre, a Balatont formázó tótól kezdve a kisgépes repülőtérig. A területen kialakították Magyarország 1:1000 méretarányú domborzati és vízrajzi makettjét, amelyre a Brandhouse nemrég egy szánkózódombot is építhetett, ehhez 37 millió forint uniós és állami támogatást is nyert.

Fapál László másodrendű vádlott vagyona szintén tetemessé nőtt a minisztériumi évei alatt, hiszen az általa megvásárolt, több mint hatvanmillió értékű szolgálati luxuslakás mellé épített egy családi házat is Táborfalván, a honvédség központi lőterének közelében. Mint ismert, Fapál László, a HM volt közigazgatási államtitkára 2006-ban annak ellenére vásárolhatta meg 22 millió forintért az általa bérelt 146 négyzetméteres, négy és fél szobás zuglói lakást, hogy azt a minisztérium 2005-ben még 65 millió forintért vette meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.