Nehéz megélhetésére, anyagi ellehetetlenülésére is panaszkodott legutóbbi vallomásában a tábornokper első-, másod- és harmadrendű vádlottja. Eközben vállalkozásaikon és korábbi kapcsolataik révén komoly vagyongyarapodásban lehetett részük az ügyészség által vesztegetéssel vádolt egykori honvédelmi minisztériumi vezetőknek. Az ügyészség vélhetően ezt is vizsgálhatja majd a tábornokper új eljárásában.
Mint az több helyen is megjelent a sajtóban, a több száz milliós hivatali vesztegetés ügyében folyó eljárás elsőrendű vádlottja, Lévai István Attila nemcsak a Honvédelmi Minisztérium védelemgazdasági főigazgatója és a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kereskedelmi igazgatója volt, hanem a cégadatok szerint tagja annak Sales One Kft.-nek is, amelynek egykori ügyvezetője többrendbeli csalás gyanújába keveredett.
Az egykori ügyvezetőről a cég honlapján azt írják, már nem irányítja a társaságot, mert igazak azok a hírek, hogy kis- és közepes magyar vállalkozásokat vágott át, amelyek a kétezres évek közepe óta hiába próbálnak behajtani rajta több tíz milliós tartozásokat. A vállalkozó korábbi cégébe bevásárolta magát a csúfosan bebukott „nemzeti légitársaság”, a Sólyom is, hogy többek között étolajat tudjon forgalmazni. Nem kevésbé érdekes cég a Bridge to Europe Kft. sem, amelyben Lévai szintén társtulajdonosként jelent meg. Lévai társa ebben a vállalkozásban az a Csákó Sándor, akiről a hatalmas üzleti lehetőségekkel kecsegtető, úgynevezett letelepedési kötvénnyel kereskedő egyik offshore cég ügyletei kapcsán cikkezett a sajtó.
A tábornokper harmadrendű vádlottjánál, Nemes Dénesnél is lehetne mit keresni, ha az ügyészség vizsgálná a vagyongyarapodást. Az érdekeltségébe tartozó, felszámolás alatt álló Brandhouse Kft.-nek ugyanis a honlapja szerint nemrég még volt egy negyvenhektáros területe a Kiskunsági Nemzeti Park bugaci területe közelében, ahol több száz milliós, európai uniós támogatással ökopark néven különféle turisztikai attrakciókat hoztak létre, a Balatont formázó tótól kezdve a kisgépes repülőtérig. A területen kialakították Magyarország 1:1000 méretarányú domborzati és vízrajzi makettjét, amelyre a Brandhouse nemrég egy szánkózódombot is építhetett, ehhez 37 millió forint uniós és állami támogatást is nyert.
Fapál László másodrendű vádlott vagyona szintén tetemessé nőtt a minisztériumi évei alatt, hiszen az általa megvásárolt, több mint hatvanmillió értékű szolgálati luxuslakás mellé épített egy családi házat is Táborfalván, a honvédség központi lőterének közelében. Mint ismert, Fapál László, a HM volt közigazgatási államtitkára 2006-ban annak ellenére vásárolhatta meg 22 millió forintért az általa bérelt 146 négyzetméteres, négy és fél szobás zuglói lakást, hogy azt a minisztérium 2005-ben még 65 millió forintért vette meg.