Kedden írta meg a Süsddeutsche Zeitung, hogy az Európai Bizottság kísérleti programmal tesztelné az Európai Unióba érkező menekülteknek és menedékkérőknek a tagállamok közötti elosztására kidolgozott kvótarendszerét, mintegy negyvenezer ember bevonásával. Ugyanezen a napon publikáltunk egy témába illő riportot, ugyanis a Délvidéken, Magyarkanizsán jártunk. A Tisza-parti kisvárosba özönlenek a menekültek. A település átutazóhelyként szolgál a Magyarország felé vezető úton. Az unióból kiutasított migránsok is itt találnak néhány napos menedéket, majd újra megpróbálják a határátkelést.
Kedd délután a Hősök terén mintegy 1500-2000 ember jelent meg a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara és a csatlakozó szakmai szervezetek tüntetésén. A demonstráción felolvasták a kamara nemrég elfogadott tizenkét pontját, amelyben szerepel az ötvenezer forintos alapilletmény-emelés, a bértárgyalás megkezdése, a szakdolgozói életpályamodell, ágazati stratégia az élet- és munkakörülmények javítására, a közösségi közlekedés támogatása és a nővérszállók építése. Zombor Gábor államtitkár szerint mindenben igazuk van a tüntetőknek.
Szerdán benyújtották a parlamentnek a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatot; a dokumentumot Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter adta át Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének. A jövő évi büdzsé az adócsökkentés költségvetése lesz, amelynek alapját az adócsökkentés mellett a tervezhetőség és fejlődés képezi – mondta a tárcavezető. Kiemelte az szja-kulcs 16-ról 15 százalékra mérséklését – amellyel 120 milliárd forintot hagynak a családoknál –, a sertéstőkehús áfájának csökkentését, a két gyermeket nevelő családok adókedvezményének növelését, az állami közszolgáltatások díjának, illetékeinek csökkentését.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!