Bogdán Tibor igazságügyi minisztériumi főtanácsadó, aki a sajtóban sokat emlegetett, Trócsányi miniszter nevét is viselő ügyvédi iroda egyik társtulajdonosa, tavaly szeptemberben került a – Quaestor-károsultak kifizetéséért is felelős – Befektetővédelmi Alap élére. Megbízatása ugyan egy évre szólt, a Beva honlapján azonban a mandátum lejártánál a 2018. augusztus 26-át jelölték meg. Ma délután a két időpont közötti eltérésről érdeklődtünk, és az alábbi meglepő választ kaptuk: a 2018-ig tartó időszak az igazgatósági tagságra vonatkozik, de a honlap úgyis hamarosan frissülni fog, mert Bogdán Tibor már lemondott a tisztségéről. A honlap valóban frissült, és alig tíz perc múlva már nem volt elnöke a befektetők védelmére létrehozott intézménynek. Később ezt a Beva elektronikus levélben is megerősítette: mint írta, Bogdán igazgatósági tagsága és elnöki megbízatása 2016. június 15-én lemondással megszűnt.
Bogdán Tibor kérdésünkre közölte: más elfoglaltságaira tekintettel szeptember 15-én lejáró elnöki megbízását követően nem kívánta tovább vállalni az igazgatósági tagságot. „Azonban figyelemmel arra, hogy hosszabb távollétem miatt a nyár folyamán mintegy nyolc héten keresztül nem tudtam volna részt venni az igazgatóság munkájában, a korábbi lemondást tartottam korrektnek” – fűzte hozzá.
Bogdán Tibor, valamint a Nagy és Trócsányi Ügyvédi Iroda már korábban is többször élvezte a sajtó kitüntetett figyelmét: a miniszter cégtársa – a minisztérium honlapjának tanúsága szerint – kiemelt kodifikációs ügyekben látja el tanácsokkal a tárcát, alkalmanként a kormányüléseken is részt vesz – ezt Lázár János is megerősítette lapunknak. Bogdán, aki a szóbeszéd szerint nem örvend nagy népszerűségnek a minisztériumban, és jogalkotási ügyekben megkerülhetetlen, tanácsadói tevékenységét díjazás nélkül, határozatlan ideig végzi. „Áldozatos munkáját” az igazságügyi miniszter az idén március 15-én kitüntetéssel jutalmazta.
Az Igazságügyi Minisztérium kérdésünkre elmondta: Bogdán Tibor megbízási szerződésének jellegéből következik, hogy nincsenek beosztottai, illetve felettese.
A Nagy és Trócsányi Ügyvédi Iroda sajtóhírek szerint több MNB-s alapítvány képviseletét is ellátta, ezenkívül az iroda képviseli az államot például abban a perben, amelyet az LMP indított a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ellen a paksi bővítés szerződéseinek nyilvánosságáért.
A paksi iratok ügyével kapcsolatosan az Igazságügyi Minisztérium korábban azt közölte: mivel Trócsányi László szünetelteti a tevékenységét az ügyvédi irodájában, így sem összeférhetetlenségről, sem etikai kérdésről nincs és nem is lehet szó.