A mellében lévő csomó miatt fordult egy szakrendelő orvosához egy asszony, akinek – mint később kiderült – melldaganata volt, ám a rendelőintézeti vizsgálat után ez nem derült ki, papírján csak annyi szerepelt: kontroll p. e. A rövidítés annyit takar: panasz esetén, ám erről nem kapott tájékoztatást. Az asszony ezért nem tudta, mit jelent a rövidítés, így nem ment vissza, később pedig belehalt a betegségbe.
Ábrahám László műhibaperekre szakosodott ügyvéd négy éven át pereskedett a kórházzal, és a Kúria nemrégiben, helybenhagyva az elsőfokú ítéletet, ötmillió forintot ítélt meg az asszonynak, akinek a nem megfelelő tájékoztatás miatt nagyon későn kezdték el a kezelését. A nő azonban már nem érhette meg, hogy igazat adtak neki, a daganat következtében nemrég elhunyt.
Nagy port kavart tegnapi cikkünk, amelyben arról írtunk, tíz éven belül megszűnhet a gyermekorvosi alapellátás, az átlagéletkor az orvosok között ugyanis 59 év, de 140 szakember már 70 év felett van, és akadnak, akik még 80 év felett is praktizálnak. A fiatalok azonban nem töltik fel a megüresedett helyeket, ezért a „kihalás” veszélye fenyegeti a házi gyermekorvosi szakmát. A DK tegnap arra szólította fel a kormányt: legalább kétszeresére, de inkább háromszorosára emelje fel a háziorvosi praxisok állami finanszírozását. A Fidesz ezt úgy kommentálta: a Gyurcsány-kormányt valójában soha nem érdekelte, hogy lesz-e megfelelő háziorvosi és gyermekorvosi ellátás a magyar településeken, folyamatosan kivonták a pénzt az egészségügyből, csökkentették a háziorvosi praxisok állami támogatását. Az LMP szerint ha nem történnek azonnali és hatékony lépések az orvoselvándorlás megállítása érdekében, hamarosan végleg összeomolhat a magyar egészségügy. Szerintük a kormány tétlenül figyeli az egyre aggasztóbb adatokat. A Párbeszéd a közleményében azt írta: válságos a helyzet, gyerekek százezrei nem maradhatnak orvosi ellátás nélkül. A praxisközösségek létrehozására és a rendkívül rossz állapotban levő rendelők felújítására van azonnal szükség. (K. Sz.)