Lázár János tájékoztatója legelején köszönetet mondott mindazoknak, akik a rendkívül hideg időben segítik a rászorulókat, külön kiemelve a települési önkormányzatokat, a civil szervezeteket azonban nem. A miniszter kijelentette van elég energia a lakossági igények kielégítésére, 87 millió köbméter gázt fogyasztunk naponta, ennél többre is van még kapacitás. Az ország a legszélsőségesebb időjárási körülményekre is fel van készülve.
Súlyosbodhat a migrációs hullám, legalábbis így tudja a belügyminisztertől Lázár János. A kormány úgy döntött, vissza kell állítani az idegenrendészet intézményét. Senki nem mozoghat szabadon az országban megfelelő papírok nélkül, a menekültkérelem elbírálásáig csak a tranzitzónákban tartózkodhatnak a menekültek. Pintér Sándor február 1-én tájékoztatja a kormányt. , amely továbbra is nemet mond a kvótákra. Lázár szerint mi védjük meg Európát.
A 4-es metró ügyében a kormány ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést. Az Olaf-jelentésre hivatkozva teszi ezt a kormány, mert az 2002 és 2010 között elmarasztalta a beruházást, 76,7 milliárd forintos büntetést szabott ki. A szocialisták és a multik közösen, Demszky Gábor vezetésével csaltak az építkezésnél, mondja a miniszter.
A magyar gazdaság növekedését nagy mértékben befolyásoló tényező, hogy miként tudja majd felhasználni a 9 ezer milliárd uniós forrást. 2016-ban 2 ezer milliárdos kifizetéssel messze leelőztünk mindenkit Lázár szerint. A tervek szerint 2018-ra akarják a teljes összeget kifizetni, az idei cél akár 2700 milliárd. Remények szerint 60 százalék kerül a kkv-khez.
40 háttérintézményt szüntetett meg a kormány. 35 ezer állami tisztviselő fizetésemelést kapott. A Miniszterelnökség tovább vizsgálja az intézményeket \"létszámracionalizálás\" céljából. (Ez ugye az elbocsátások elegánsabb neve.) 2500 állás szűnik meg Lázár számításai szerint.
A kormány meghallgatta Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert is. Jelenleg 85 százalékról 75 százalékra csökkent az államadósság, a kormány 2020-ra szeretne elérni, hogy az 65 százalékos legyen. Lázár szerint a magyar lakosság az állampapírokkal 40 százalékban finanszírozza az adósságot, és a külföldi hitelezők is ugyanekkora arányban.