A Szeviép-ügy miatt fulladt botrányba a szegedi közgyűlés ülése: Szabó Bálintot, az építőipari cégcsoport egykori alvállalkozóinak egy részét képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetőjét, egykori DK-s politikust bilincsben vitték el a rendőrök.
Szabó Bálint kérdésünkre válaszolva közölte: fél kilenckor tartott egy előre meghirdetett országos sajtótájékoztatót a Szeviép-ügyben. Ebben három javaslatot fogalmazott meg: önkormányzati vizsgálóbizottság felállítását, parlamenti vizsgálóbizottság felállítását (amelyben a szocialisták vezetőjeként Botka László is kezdeményezően lépjen fel) és a Szeviép-károsultak, 433 alvállalkozó azonnali és teljes körű kártalanítását. Ezt követően egy petíciót kívánt átadni a polgármesternek.
„A közgyűlésre nem engedtek be, és a karzatról próbáltam jelezni felé, hogy mi ezt a petíciót szeretnénk átadni” – fogalmazott. Mint mondta, kialakult köztük egy vita, és ennek keretében előbb a biztonsági őrök kezdték el lökdösni, később a biztonsági szolgálat rendőröket hívott, majd megbilincselték és elvezették. Hozzátette: 9 óra 30 perckor vezették el, és 12 óra 15-kor, a városi közgyűlés vége után 2 perccel nyitották ki a fogdája ajtaját. Szabadon távozhatott, nem gyanúsították meg semmivel. „Egyszerűen előállítottak, azt gondolom, teljesen jogtalanul a személyi szabadságomban korlátoztak, úgyhogy az én véleményem erről a történetről, hogy egy maffiaváros az, ahol a polgármester a számára kellemetlen ügyeket, képviselő embereket bilincsben elvezetteti és gyakorlatilag fogdába záratja” – fogalmazott Szabó Bálint.
Az MTI korábban az ügyről azt írta, Szabó Bálint a karzatról játékpénzt szórt az ülésterembe, és folyamatos közbekiáltásokkal zavarta a tanácskozást. Az önkormányzati rendészek távozásra szólították föl, de miután nem jártak sikerrel, rendőrt hívtak, akik aztán elvezették Szabó Bálintot.
A Szeviép Zrt. három egykori vezetője ellen csődbűntett minősített esete miatt folyik eljárás a Szegedi Járásbíróságon. A vádirat szerint a cégvezetők döntése alapján rendszeresen és nagy összegben nyújtottak kölcsönöket – az észszerű gazdálkodás követelményeivel ellentétes módon – a teljes egészben vagy részben a zrt. tulajdonában álló gazdasági társaságoknak, magánszemélyeknek, sportszervezeteknek. A vádlottak tagadják bűnösségüket.