A Fidesz felszólította Gyurcsány Ferencet, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökét, hogy tisztázza, milyen szerepe volt a korábban jogi képviseletét ellátó Czeglédy Csaba hárommilliárd forintos áfacsalási ügyében, mit tud az eltűnt összegről – erről Budai Gyula, a kormánypárt országgyűlési képviselője beszélt vasárnapi sajtótájékoztatóján.
Budai szerint Czeglédy Csaba – azon túl, hogy a DK szombathelyi képviselője is volt – Gyurcsány Ferenc bizalmi köréhez is tartozott, amit az is mutat, hogy a DK elnöke családi cégének, az Altusnak a jogi képviseletét is ellátta. Megjegyezte továbbá, hogy egy Gyurcsány Ferenc által ellene indított személyiségi jogi perben is Czeglédy Csaba védte a volt kormányfőt, idézi nyilatkozatát az MTI.
A Fidesz politikusa hangsúlyozta, az ügyben többször kérdezték az MSZP-t és a DK-t is, például arról, hogy hol lehetnek a bűncselekményben eltűnt pénzek, azonban szavai szerint az ellenzéki pártok eddig nem válaszoltak, csak mentegették Czeglédy Csabát, és politikai megrendelésre indult eljárásról beszéltek.
Budai Gyula azt mondta, a válaszok elmaradása mögött Gyurcsány Ferenc esetében az állhat, hogy vagy „takargatnivalója van”, vagy „ő is nyakig benne van”. Gyurcsány Ferencnél sokasodnak a megválaszolatlan kérdések – mondta, hozzátéve, a DK vezetője legutóbb az előző uniós költségvetés magyarországi pénzeinek informatikai kezeléséért felelős projekt ügyében nem adott választ, amelyben a kár 18 milliárd forintos lehet.
A kormánypárti képviselő közölte, „Czeglédy Csaba bűnszervezete” a jelenlegi információk alapján több ezer diákot csapott be és használt ki. Emellett kitért arra is, hogy Czeglédy korábban Gyurcsány Ferenc mellett Botka László jogi képviseletét is ellátta, 2002-ben pedig egy mostanihoz hasonló ügyben ítélte el a bíróság.
Budai Gyulától nem idegen a számonkérés szerepe, 2010-ben a második Orbán-kormányban miniszterelnöki biztosként, 2012-ben pedig elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztosként dolgozott.
Megbízatásai során több tucat feljelentést tett az elherdált állami tulajdonú földek, illetve a szocialista vezetésű kormányok privatizációs ügyei után nyomozva. Budai annak ellenére is élvezhette a kormány bizalmát, hogy kiderült: ügyvédi irodája évekkel korábban magánokirat-hamisítási ügybe is keveredett, előnytelen földtulajdon-adásvételi csereszerződések miatt.
Az ATV által megszerzett dokumentumok szerint a színlelt szerződéseket Budai ellenjegyezte – az ügyből mégsem lett semmi, mivel a Pest Megyei Főügyészség az esetek elévülése miatt nem emelt vádat 2010-ben.
Budai Gyula vasárnapi sajtótájékoztatóján több, aktuális témában is válaszolt az újságírók kérdéseire: kijelentette, a magyar kormány továbbra is zéró toleranciát hirdet az antiszemitizmussal szemben, és úgy gondolják, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter legutóbbi nyilatkozatában a valóságnak megfelelően értékelte Horthy Miklós történelmi szerepét.
„Senkinek semmi köze, hogy egy miniszter a magánprogramját hétvégén hol tölti” – válaszolta azokra a sajtóértesülésekre, amelyek arról szóltak, hogy a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal egy római luxusszállóban étkezett, illetve szállt meg.
Budai Gyula szintén kérdésre reagálva azt mondta, a Jobbik megalakulása óta azon igyekszik, hogy valamilyen törvényt kikerüljön, ezért most önmérsékletet kér az ellenzéki párttól, továbbá azt is, hogy részletesen számoljon el korábbi plakátkampányával.
A Fidesz politikusa egy másik kérdésre közölte, nem tud arról, hogy a kormány előterjesztést készített volna a gimnáziumi férőhelyek csökkentéséről.