Az Állami Számvevőszék visszamenőleges ellenőrzését kéri Juhász Péter, az Együtt elnöke, miután a 24.hu kiderítette, hogy a Fidesz kozmetikázott adatokat adhatott meg 2010-es választási kampányköltségeiről.
A pártelnök egyúttal feljelentést is tett ismeretlen tettes ellen, a 2014-es parlamenti választás kampányfinanszírozási szabályainak megsértése miatt. Azért nem a hét évvel ezelőtti ügyben, mert az már elévülhetett, Juhász pedig gyanítja, hogy a 2014-es választások során is hasonló módszerekkel járt el a kormánypárt.
A 24. hu állítólag megszerezte azt a számlát, amit plakátköltségek után a Fidesznek állított ki a laptulajdonosunk, Simicska Lajos érdekeltségében álló Mahír Cityposter. A számlán 95,6 milliós tétel szerepelt, ami töredéke a mai piaci áraknak – a kormánypárt azonban faragott a számon, és csak 35,6 millió forintot, az összeg harmadát tüntette fel az Állami Számvevőszéknek leadott jelentésben.
Mindez azért is kínos, mert jelenleg éppen a Fidesz vádolja oligarchabefolyással, maffia-összefonódással a Jobbikot, amiért szerintük gyanúsan olcsón, 23 millió forintból oldották meg a „Ti dolgoztok. Ők lopnak” szlogenű plakátkampányukat a Mahír Cityposternél.
A kormánypárt a konkurencia kizárása érdekében arra is képes volt, hogy a településkép védelméről szóló szabályozás módosításával fogadja el a lex csicskának is becézett plakáttörvényt – a módosítás alkotmányellenes lehet, mivel feles többséggel fogadták el, pedig a választási eljárást befolyásolja, és ezért kétharmados szavazati többséggel kellett volna döntsenek róla.
Az alkotmányossági aggályok nem zavarták Áder Jánost, aki pénteken aláírta a módosítást. A Jobbik az LMP közreműködésével utólagos normakontrollt kér a törvény miatt az Alkotmánybíróságtól, a kezdeményezéshez pedig ígéretük szerint a Párbeszéd, az Együtt és az MSZP politikusai is csatlakoznak.