Petíció indult a Szinyei gimnázium igazgatójáért, Balog gyorsan hosszabbított

A szülők és a pedagógusok is kiállnak Tóth Gáborért, akit leváltott volna tisztségéből a humántárca. A miniszter inkább lépett.

Hutter Marianna
2017. 07. 17. 11:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Online petíciót indítottak a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium igazgatójáért, Tóth Gáborért, aki bár egyedüliként indult az iskola igazgatói pozíciójára kiírt pályázaton, jelentkezését mégsem fogadta el az Emberi Erőforrások Minisztériuma – tudta meg a Magyar Nemzet. Nem sokkal később az MTI-vel azt közölte a tárca: miniszteri utasításra legalább egy évvel meghosszabbítják a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium igazgatójának megbízatását.

A közleményben az áll: bár az iskolaigazgatók kinevezése nem miniszteri hatáskörbe tartozó kérdés, Balog Zoltán tárcavezető a Szinyei Merse Pál Gimnázium veronai tragédiát követő speciális helyzetére, valamint a jelenlegi igazgató neki címzett levelére tekintettel arra utasította Palkovics László oktatási államtitkárt, hogy legalább egy évvel hosszabbítsa meg az igazgató megbízását.

A fővárosi gimnázium iskolavezetése sajtóhírekre reagálva az intézmény honlapján vasárnap erősítette meg, hogy Tóth Gábor jelenlegi igazgató egyetlen pályázóként beadott intézményvezetői pályázatát az oktatási államtitkárság elutasította.

Mint ismert, a Szinyei volt az az iskola, melynek diákjai és tanárai buszbalesetet szenvedtek Veronánál január 20-án, a tragédiában 17-en haltak meg. Először az Esti Újság nevű hírportál írt arról, hogy az intézményt 10 éve vezető Tóthtal e-mailben közölték, hogy nem támogatják igazgatói pályázatát, ráadásul a döntést még csak nem is indokolták.

Úgy tudjuk, Tóth menesztése miatt a pedagógusok és a szülői munkaközösség vezetői a mai napon gyűlést tartottak, ennek eredményeképpen indítottak online petíciót a szülők az igazgatóért. Bár a petíció csak néhány órája indult, eddig is már több mint 250-en írták alá.

„Az elutasító döntés indoklás nélkül született meg, így mind a szülői munkaközösség, mind a Szinyei Merse Pál Gimnázium volt és jelenlegi diákjai és az intézmény összes dolgozója értetlenül áll az események előtt. Várjuk az Emmi felelős döntéshozójának az állásfoglalását” – írják.

Lapunknak egy iskolai forrás arról beszélt: a tanárok és a szülők is értetlenül állnak az igazgató elküldése előtt. „Mélységesen támogatjuk őt, azt szeretnénk, ha továbbra is ő maradna az iskola igazgatója” – mondta forrásunk, hozzátéve, hogy az iskola közössége úgy érzi, olyan döntést hoztak a fejük felett, ami nem korrekt. Mint elmondta, az intézményvezető a veronai tragédiát is jól kezelte: gondoskodott arról, legyen helye a gyásznak is, de azért folyjon tovább az élet az intézményben. „Emberségesen bánt a gyerekekkel, szülőkkel és pedagógusokkal egyaránt” – tette hozzá. 

Tóth menesztésével kapcsolatban az Esti Újság nevű lap arról is írt, hogy az igazgatói pozícióért indult egy hölgy is, „aki épp a pályázatot elbíráló államtitkárságon volt valaki jó imerőse”. Utóbbit forrásunk is megerősítette; szerinte a pályázati határidő leadásának napjáig „mindenki úgy tudta, hogy lesz még egy jelentkező, akit ide akarnak rakni”, ám végül mégiscsak Tóth jelentkezett a posztra.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.