Bírósághoz fordul a Magyar Helsinki Bizottság (MHB), hogy jogi úton harcolja ki a kormánypárt bocsánatkérését.
Mint korábban lapunk is megírta, augusztusban a Kúria mondta ki, hogy a Fidesz valótlan állításaival megsértette a Magyar Helsinki Bizottság jó hírnevét.
A párt 2015. május 22-iki közleményében azt írta, a civil szervezet meghamisította a fekete-fehér adatokat, a nemzetközi spekuláns pénztőke politikai megrendelését teljesíti, és meghamisítja a 2014-es menekültügyi statisztikákat.
Mivel állításukat sem tudták bizonyítani, a Fidesz egymillió forintos kártérítés kifizetésére és bocsánatkérésre kényszerült – a pénzt ugyan elutalták, de a Magyar Helsinki Bizottság megkövetésére a jogerős ítélet ellenére sem voltak képesek.
Az MHB ezért most bírósági végrehajtást kezdeményezett a kormánypárt ellen, hogy megtörténjen a nyilvános bocsánatkérés. A Fidesz pardonja elvileg az MTI közlemény-rovatában kellene megjelenjen – derül ki a civil szervezet leveléből.
A Kúria Fideszre vonatkozó döntése sem javítja a bíróságok és a kormánypárt kapcsolatát, a bírói testületek függetlensége régóta szálka a fideszes képviselők szemében. Nemrég
Budai Gyula komcsizta le a teljes bírói kart az Országgyűlés igazságügyi bizottságában, aztán ugyanazzal a lendülettel gyökérnek nevezte a szocialista Bárándy Gergelyt.
Kövér László pedig az elszámoltatás kudarcáról beszélt annak kapcsán, hogy az MSZP-kormány gyanúsnak talált ügyeiben 1400 esetben indult eljárás, 61-ben történt feljelentés, de csak 7 ügy jutott el a vádemelésig.
A helyzet azonban változhat, hiszen csendben megkezdődött a bíróságok elfoglalása is: mint a Magyar Nemzet beszámolt róla, október legvégén megjelent az az igazságügy-miniszteri rendelet, amely megváltoztatja a pályázatok elbírálási rendjét.
A cél egyértelműen az, hogy a közigazgatásból átigazolók előtt nyissák meg az utat, vagyis lojális emberek, volt kormánytisztviselők üljenek a bírói pulpitusokra.