Végrehajtás indulhat a Fidesz hazugságai miatt

Kártérítést fizetett hamis állításai miatt a kormánypárt, de nem kért bocsánatot. Ezt most bíróság kényszerítheti ki.

Koncz Tamás
2017. 11. 24. 13:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bírósághoz fordul a Magyar Helsinki Bizottság (MHB), hogy jogi úton harcolja ki a kormánypárt bocsánatkérését.

Mint korábban lapunk is megírta, augusztusban a Kúria mondta ki, hogy a Fidesz valótlan állításaival megsértette a Magyar Helsinki Bizottság jó hírnevét.

A párt 2015. május 22-iki közleményében azt írta, a civil szervezet meghamisította a fekete-fehér adatokat, a nemzetközi spekuláns pénztőke politikai megrendelését teljesíti, és meghamisítja a 2014-es menekültügyi statisztikákat.

Mivel állításukat sem tudták bizonyítani, a Fidesz egymillió forintos kártérítés kifizetésére és bocsánatkérésre kényszerült – a pénzt ugyan elutalták, de a Magyar Helsinki Bizottság megkövetésére a jogerős ítélet ellenére sem voltak képesek.

Az MHB ezért most bírósági végrehajtást kezdeményezett a kormánypárt ellen, hogy megtörténjen a nyilvános bocsánatkérés. A Fidesz pardonja elvileg az MTI közlemény-rovatában kellene megjelenjen – derül ki a civil szervezet leveléből.

A Kúria Fideszre vonatkozó döntése sem javítja a bíróságok és a kormánypárt kapcsolatát, a bírói testületek függetlensége régóta szálka a fideszes képviselők szemében. Nemrég 

Budai  Gyula komcsizta le a teljes bírói kart az Országgyűlés igazságügyi bizottságában, aztán ugyanazzal a lendülettel gyökérnek nevezte a szocialista Bárándy Gergelyt.

Kövér László pedig az elszámoltatás kudarcáról beszélt annak kapcsán, hogy az MSZP-kormány gyanúsnak talált ügyeiben 1400 esetben indult eljárás, 61-ben történt feljelentés, de csak 7 ügy jutott el a vádemelésig.

A helyzet azonban változhat, hiszen csendben megkezdődött a bíróságok elfoglalása is: mint a Magyar Nemzet beszámolt róla, október legvégén megjelent az az igazságügy-miniszteri rendelet, amely megváltoztatja a pályázatok elbírálási rendjét.

A cél egyértelműen az, hogy a közigazgatásból átigazolók előtt nyissák meg az utat, vagyis lojális emberek, volt kormánytisztviselők üljenek a bírói pulpitusokra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.