Személyesen vitte be Volner János, a Jobbik frakcióvezetője és Schön Péter, a párt gazdasági igazgatója az Állami Számvevőszékbe azt a dokumentumot, amelyben reagálnak a több mint 660 millió frontos bírságot előrevetítő jelentéstervezetre. Volner János elmondta, hogy összesen huszonöt oldalban szedték össze, hogy miért tartják az ÁSZ korábbi megállapításait jogszerűtlennek, szakmaiatlannak és minden valóságalapot nélkülözőnek.
A dokumentumok átvétele után Horváth Bálint, az ÁSZ kommunikációs vezetője arról beszélt, hogy munkatársaik tüzetesen elemzik a Jobbik által átadott észrevételeket, és harminc napon belül meghozzák a végleges állásfoglalásukat az ügyben. Akkor fog kiderülni az is, hogy marad-e a 660 millió forintos bírság vagy esetleg módosul az összeg. A Jobbik egyébként a saját papírjai mellett leadta a Fidesz 2010-es kampányára vonatkozó, a sajtóban már megjelent szerződéseket is. Az ÁSZ illetékesének szavaiból az derült ki, hogy ezekkel a számvevőszék nem fog foglalkozni.
Később az ÁSZ közleményt adott ki, amelyben azt írják, hogy a Jobbik Magyarországért Mozgalom a mai napon határidőben benyújtotta észrevételeit. – Azok a pártok, amelyeknek az ÁSZ az elmúlt három napban kézbesítette a 2015-2016. évi gazdálkodásuk ellenőrzéséről szóló jelentéstervezeteket a törvényi előírás szerint a kézhezvételtől számított tizenöt napon belül tehetnek észrevételt – hangsúlyozta a szervezet. Azt is hozzátették, hogy a számvevőszék minden esetben a pártok észrevételeinek értékelése, kezelése után véglegezi, és hozza nyilvánosságra a jelentéseit, az észrevételek átvételétől számított harminc napon belül. A figyelembe nem vett észrevételeket az ÁSZ köteles a jelentésében feltüntetni és megindokolni, hogy azokat miért nem fogadta el.
AZ ÁSZ felhívta a figyelmet, hogy ellenőrzéseit szigorú szakmai standardok alapján, transzparens módon, minden egyéb szervezettől függetlenül, pártatlanul végzi. Az ÁSZ független a politikától, nem vesz részt a politikai küzdelmekben, ellenőrzési tevékenysége során nem mérlegelhet politikai szempontokat. – Az ÁSZ a pártok ellenőrzése során mindenben a vonatkozó és hatályos törvények előírásai, és a minden pártra egységesen érvényes eljárási szabályok szerint, mint jogalkalmazó jár el – közölte a szervezet.