Rogánék szerint a letelepedési kötvények ügye nem bevándorlási kérdés

Dömötör Csaba szerint befektetési ügy, és nem a Miniszterelnöki Kabinetiroda hatáskörébe tartozik.

MN
2017. 12. 29. 14:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Miért nem kezdeményeztek nemzeti konzultációt 20 000 bevándorló letelepítéséről?” címmel nyújtott be írásbeli kérdést Kész Zoltán független képviselő Rogán Antalhoz, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterhez.

Kész Zoltán leszögezte, hogy a kormány semmilyen formában nem kérte ki a magyar emberek véleményét azzal kapcsolatban, szeretnének-e befogadni 20 ezer idegen állampolgárt. „Miért nem kérdezte meg a magyar embereket a kormány egy nemzeti konzultáció keretében, hogy elfogadják-e a Rogán-tervet?” – tette fel a kérdést.

Késznek Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára válaszolt. Kiemelte, hogy a letelepedési kötvények kérdése nem a Miniszterelnöki Kabinetiroda hatáskörébe tartozik. „A programról az Országgyűlés gazdasági bizottsága döntött; az ellenzéki képviselők akkor nem emeltek kifogást a kötvényprogram elindítása ellen” – jelentette ki.

Közölte, hogy a letelepedési kötvények ügye nem bevándorlási, hanem befektetési kérdés. Majd arról írt, hogy a program elindítására azért volt szükség, mert a baloldali kormányzás majdnem csődbe vitte az országot, és a magyar gazdaságot finanszírozni kellett. „Forrásbevonásra volt szükség, lehetőleg olyan módon, hogy az ne járjon együtt megszorításokkal (mint az IMF-hitelek esetében). Ebben a letelepedésikötvény-program fontos szerepet játszott. A program segítségével Magyarország kedvezőbb feltételekkel jutott forrásokhoz a szokásos devizakötvény-kibocsátásokhoz viszonyítva. Mivel a gazdaság azóta már stabilabb lábakon áll, ezért a kormány arról döntött, hogy ki lehet vezetni a letelepedésikötvény-programot” – fűzte hozzá.

Azt írta, a kötvények igénylői többszörös biztonsági szűrőn estek át, vizsgálta őket többek között a rendőrség, a TEK és a szakszolgálatok is, ráadásul itt nem állampolgárságról van szó, hanem olyan letelepedési engedélyről, amely bármikor visszavonható.

Kitért arra is, hogy Magyarországon bármely közéleti szereplő kezdeményezhet konzultációt bármely kérdésben. „Ami pedig a bevándorlás kérdését illeti, bevándorlókat egyedül a baloldal akar Magyarországra telepíteni. Ezért nem támogatták a kvótaellenes alkotmánymódosítást, ezért támogatták Brüsszelben a betelepítési kvótákat szorgalmazó állásfoglalásokat, és ezért tagadják következetesen az illegális bevándorlás rendkívül súlyos kockázatait” – írta Dömötör Csaba.

Mint megírtuk, 6585 bevándorlónak jegyeztek le állampapírt a közvetítő vállalkozások, a családegyesítéssel együtt 20 ezer bevándorló kapott letelepedési lehetőséget Magyarországon. A Fidesz-közeli offshore cégek 165 milliárd forintos bevételre tehettek szert, miközben az állam és a magyar adófizetők 20 milliárd forintot vesztettek a programon.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.