A liberálisoknak már Matolcsy György is fasiszta...

Már megint megjelent egy, a nemzeti együttműködés rendszerét és Magyarországot pocskondiázó és lesajnáló kötet az Egyesült Államokban.

2020. 01. 13. 13:35
MATOLCSY György
Budapest, 2019. március 26. Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke érkezik a monetáris tanács döntéséről tartott sajtótájékoztatóra a jegybank székházában 2019. március 26-án. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már megint megjelent egy, a nemzeti együttműködés rendszerét és Magyarországot pocskondiázó és lesajnáló kötet az Egyesült Államokban Brave New Hungary (Szép új Magyarország) címmel, és egyáltalán nem szokatlanul hazai liberális szerzők tollából.

Ebben még nincs semmi meglepő, hiszen már megszoktuk és a könyökünkön jön ki, hogy „hazaszerető” itthoni kozmopolitáink sárba tapossák az Orbán-kormányt és annak minden egyes lépését, és e téziseiket lelkesen terjesztik a fejlett Nyugaton, hátha ezzel is a világbékét védik, és önnön nagyságukat hirdetik. Legutóbbi időben rossz emlékű Magyar Bálint (tudják, aki mindent külföldiek kezébe adott, amit csak lehetett) haknizott a világban az Orbán-kormányt maffiaállamként leíró sirámaival, most pedig itt van az új nagy mű – és mi legfeljebb sóhajtunk egy nagyot unalmunkban.

Ám azért mégis tudnak még meglepetést okozni kedvenc globalistáink és liberálisaink: a kötet egyik szerkesztője, nevezett Kovács János Mátyás (a bécsi egyetem kutatója) az általa írt tanulmányban Matolcsy György MNB-elnök tevékenységét tette mérlegre. Az Élet és Irodalomnak a kötettel és tanulmányával kapcsolatban adott interjújában (Szép új Magyarország, 2020. január 10., készítette: Fóti Tamás) arra az igen árnyalt és mérsékelt álláspontra jutott, hogy Matolcsy gazdaságpolitikája lényegében véve fasiszta.

De hogy milyen úton jut el eddig az épületesen ostoba, primitív és hányingert keltő következtetésig, az külön tapsot érdemel. Idézem: „Zavart továbbá a korábbi »apák és fiúk« vita is, hogy vajon számon kérhetők-e rajta távoli rokona, Matolcsy Mátyás fasiszta nézetei. Ha megkapargatjuk, hogy György (sic!) miként építi fel saját nemzetmentő programját, akkor, ha nem is olyan mélyen, meg fogjuk találni Mátyást (sic!) is, akár olvasta őt, akár nem.”

Értik ezt? Emlékeznek rá, hogyan berzenkedtek és tiltakoztak a szabad demokraták, amikor bárki a jobboldalon fel merte vetni, hogy egyes SZDSZ-vezetők felmenői között fekete öves kommunisták találhatók, vagy hogy például Bauer Tamás apja a rettegett ávós kihallgató, az úgynevezett körmös Bauer? Kőkeményen kijelentették, hogy a fiúk nem felelősek az apák bűneiért, s talán ebben igazuk is volt. És most itt van a szabad demokratákhoz mindig is közel álló Kovács, s az MNB-elnök gazdaságfilozófiáját távoli rokona nézeteiből vezeti le. S amikor a riporter rákérdez, hogy miért nem vizsgálta meg Matolcsy György unortodox receptjei sikerességének okait, akkor annyit mond, hogy ezt nem tette, mert nem ért hozzá...

Csodás, nem? A sikeres gazdaságpolitika, ami Matolcsy nevéhez fűződik, s amely az országot fejlődő pályára, illetve talpra állította és sikeressé tette, mit sem számít. Tehát a tények mind-mind az elnök mellett szólnak, de mit mond erre valójában Kovács? Um so schlimmer für die Tatsachen – azaz, ahogyan Fichte német filozófus mondta annak idején, annál rosszabb a tényeknek...

De hát, ahogyan Pelikán elvtárs lánya mondta a kivégzésére váró Pelikánnak A tanúban, „a statuálás a fontos, apuka”. A mi régi jó nemzetietlen-kozmopolita szabad demokrata gyökerű liberálisainknak a statuálás a fontos: Matolcsy György nemzeti, konzervatív és jobboldali, és még sikeres is, tehát fasiszta. S hogy ha nem akad egyetlen bizonyíték sem erre? Akkor találunk, elvtársak! Ha nincs más megoldás, akkor hivatkozunk egy távoli rokonra, s minden meg van oldva. Állítás fajelméleti alapon (közös származás) bizonyítva: az elnök fasiszta.

Ez már önmagában undorító, de talán még ennél is rosszabb az a kulturális rasszizmus, ami a szavaiból árad: „Nem tartottam fontos közgazdásznak”, „...az elméletben örök szélhámos”, „el kellett volna intéznem az egészet (mármint Matolcsy György értékelését – F. T.) Király Júlia bonmot-jával, miszerint unortodox az, aki nem olvassa a tankönyveket.”

Jaj, istenem.

Milyen tankönyveket, Kovács úr? A neoliberális, ortodox tankönyveket, ugye? Mert más tankönyvek nincsenek, csak azok a közgazdasági tankönyvek, amiket önök annak tartanak? Mert más irányzat nincs is, csak a neoliberális, s aki mégis mást gondol, az már egy senki? Matolcsy György önmagában több mint tíz kötetet írt és számos szaktanulmányt, publicisztikát, a könyveiből tanítanak az egyetemeken. De ugye ez mit sem számít...

Nos hát ez az az elfuserált kulturális rasszizmus, kulturális gőg, amiből már mindenkinek elege lett. Kovács és társai liberális elitisták, akik mindenkit megvetnek, lenéznek és elítélnek, aki nem úgy gondolkodik, mint ők.

Az a baj önökkel, uraim, hogy unalmassá váltak; unalmassá, amikor mindenféle valós értékelés és elemzés helyett milliomodszor felhörgik a kulcsszót: fasiszta...

Közben már régen nincs egyetlen új gondolatuk a világról, annak változásairól, a 21. századról.

Következmény: nekünk meg nincs már dolgunk önökkel, mert önök immáron egyszerre unalmasak, elavultak és érdektelenek.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.